null

Forum Integracyjne Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak pracuje i czym jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów

25 listopada na Uczelni Łazarskiego zostało zrealizowane wydarzenie pn. „Forum Integracyjne Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów – prawa i obowiązki uczniów” organizowane przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Mokotów. Uczestnicy spotkania - przedstawiciele samorządów uczniowskich z mokotowskich szkół ponadpodstawowych oraz młodzież zrzeszona w instytucjach pozaszkolnych na Mokotowie, mieli okazję dowiedzieć się jak pracuje i czym jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów oraz jak można wesprzeć szkolne samorządy i inne działania młodzieży na terenie dzielnicy. Hasłem przewodnim Forum były prawa i obowiązki uczniów oraz aktywizacja samorządów uczniowskich.

Spotkanie oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów Krzysztof Skolimowski.

W dalszej części wydarzenia  Aleksandra Gajewska – działaczka samorządowa i posłanka na Sejm IX kadencji, podzieliła się doświadczeniem z poziomu kreowania własnej ścieżki zawodowej, zachęcając młodych działaczy  do otwartego i świadomego działania na rzecz młodzieży w szkołach i dzielnicy.

Nie zabrakło  wątków edukacyjnych. Zaproszeni prawnicy praktycy wprowadzili uczestników w temat praw i obowiązków ucznia. Prezentację zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.
 
W kolejnym wystąpieniu przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów opowiedzieli o tym dlaczego warto wnioskować o stypendia dla młodzieży.

Spotkanie zakończyła prezentacja przedstawicielki Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy dotyczące możliwości i potencjału samorządów uczniowskich.

Realizację zadania nadzoruje  Zespół Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Mokotów.

Zadanie „Forum Integracyjne Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów – prawa i obowiązki uczniów” współfinansowano ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz galerię (4 zdjęć)