101. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

21 stycznia w imieniu mieszkańców i samorządu Dzielnicy, została złożona wiązanka z okazji rocznicy urodzin poety. Tablica znajduje się na ul. Hołówki, przy której to ulicy od zeszłego roku jest także mozaika poświęcona Baczyńskiemu (1921-1944). Więcej informacji na temat mozaiki znajduje się na stronie.

Dla ciekawych twórczości Baczyńskiego polecamy stronę Biblioteki Narodowej, gdzie można zapoznać się z rękopisami wierszy, opowiadań i szkiców, a także przeczytać listy czy obejrzeć rysunki żołnierza Armii Krajowej oraz artykuł na naszej stronie.

Wiązankę składali burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski oraz radne Joanna Dembowska i Bożena Kosińska-Krauze.

Złożenie wieńca przy pomniku KK Baczyńskiego, radne Mokotowa Bożena Kosiniak-Krauze, Joanna Dembowska, burmistrz Rafał Miastowski pozują do zdjęcia. Burmistrz trzyma wieniec
Zdjęcie wieńca opartego o ścianę, na ścianie znajduje się tablica pamiątkowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego