null

55. Warszawska Olimpiada Młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
mecz finałowy turnieju dziewcząt w kategorii dzieci. Na bliższym planie w żółtych koszulkach i czarnych leginsach zawodniczki Szkoły Podstawowej numer trzydzieści trzy obserwują piłkę. Na dalszym planie zawodniczki w szarych koszulkach i spodenkach Szkoły Podstawowej numer sto czterdzieści sześć starają się rozegrać piłkę

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Mokotów przy ul. Niegocińskiej odbył się turniej dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież.

W ramach 55. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w mini piłce siatkowej w kategorii dzieci oraz w piłce siatkowej w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Mokotów przy ul. Niegocińskiej odbył się turniej dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież. Mistrzostwo Mokotowa wywalczyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 146 imienia Janusza Korczaka, które w finale pokonały reprezentację Szkoły Podstawowej nr 33 imienia Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Kraju. Brązowe medale przypadły Szkole Podstawowej nr 271 imienia 11 listopada. W meczu o 3. miejsce w turnieju nieformalne gospodynie zawodów pokonały siatkarki Szkoły Podstawowej numer 85 imienia Benito Juareza.

W turnieju chłopców złote medale wywalczyli ponownie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 146 imienia Janusza Korczaka. Wicemistrzostwo zdobyli młodzi adepci siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 115 imienia Wandy Turowskiej, zaś brązowe medale przypadły reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 33 imienia Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Kraju. Tuż za podium uplasowali się siatkarze Szkoły Podstawowej nr 107 imienia Bronisława Malinowskiego.

W hali 34 Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej w kategorii szkół ponadpodstawowych. W finale turnieju dziewcząt gospodynie zmierzyły się z Zespołem Szkół nr 39 imienia Edmunda Jankowskiego. Pomimo ogłuszającego dopingu kolegów i koleżanek popularny „Cervantes” uległ „Ogrodniczkom” 0:2 w setach. Brązowe medale zdobyła reprezentacja 49 Liceum Ogólnokształcącego imienia Johanna Wolfganga Goethego, która w meczu o 3. miejsce pokonała 10 Liceum Ogólnokształcące imienia Królowej Jadwigi. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów turnieju na Instagramie 34 Liceum Ogólnokształcącego.

W turnieju chłopców złote medale zdobyli siatkarze 28 Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego, którzy w finale pokonali Zespół Szkół Licealnych io Technicznych nr 1 z ulicy Wiśniowej 2:1 w setach. To kolejny złoty medal Mistrzostw Mokotowa dla „Kochanowskiego”, który umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji punktowej eliminacji dzielnicowych 55 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Medale i trofea wręczali Marek Rojszyk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Anita Omeljańczuk Dyrektor 34 Liceum Ogólnokształcącego.

Mistrzom i Mistrzyniom Mokotowa życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Warszawy! Imprezy zostały sfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

mecz finałowy turnieju dziewcząt w kategorii dzieci. Na bliższym planie w żółtych koszulkach i czarnych leginsach zawodniczki Szkoły Podstawowej numer trzydzieści trzy obserwują piłkę. Na dalszym planie zawodniczki w szarych koszulkach i spodenkach Szkoły Podstawowej numer sto czterdzieści sześć starają się rozegrać piłkę
Zobacz galerię (4 zdjęć)
wspólne zdjęcie medalistek Mistrzostw Mokotowa w mini piłce siatkowej z trofeami, medalami i dyplomami.
fragment meczu finałowego turnieju dziewcząt w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na bliższym planie w czerwonych koszulkach i czarnych spodenakch zawodniczki trzydziestego czwartego liceum ogólnokształcącego przygotowują się do przyjęcia piłki. Na dalszym planie stoją zawodniczki Zespołu Szkół numer trzydzieści dziewięć w granatowo czarnych strojach.
wspólne zdjęcie medalistek Mistrzostw Mokotowa w piłce siatkowej z trofeami, medalami i dyplomami