null

Akcja edukacyjna „Segregujemy i pomagamy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pojemniki w kształcie serca przeznaczone do zbierania nakrętek cieszą się popularnością. W 2022 roku w sumie zebrano prawie 3 tony nakrętek!

W roku szkolnym 2021/2022 Urząd Dzielnicy Mokotów we współpracy z Remondis Sp. z o.o. rozpoczął akcję edukacyjną “Segregujemy i pomagamy”. W ramach akcji przed pięcioma mokotowskimi szkołami ustawiono pojemniki do zbierania nakrętek z tworzyw sztucznych.

Pojemniki w kształcie serca przeznaczone do zbierania nakrętek cieszą się popularnością. W 2022 roku w sumie zebrano prawie 3 tony nakrętek! Dzięki akcji więcej zebranego przez szkoły plastiku jest poddawane recyklingowi a uzyskane w ramach akcji środki pomagają wesprzeć potrzebujących. Każda ze szkół ma możliwość wyboru beneficjentów.

Celem zbiórek było między innymi wspomaganie rozwoju i sprawności dzieci, wsparcie w uzyskaniu konsultacji lekarskich, rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu dla dzieci czy dofinansowanie do rehabilitacji osoby niepełnosprawnej, która uległa wypadkowi samochodowemu.

Pojemniki są zainstalowane w następujących miejscach:

  • Szkoła Podstawowa nr 85 im. Benito Juareza ul. L. Narbutta 14
  • Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka ul. Domaniewska 33
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Gościniec 53
  • CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego ul. W. Żywnego 25
  • Technikum Ekonomiczne nr 8 ul. F. Joliot-Curie 13

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oraz zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i przekazywania ich na cele charytatywne.