null

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej na Sielcach zaprasza!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Masz pomysł na twórcze działanie, otwarte na społeczność lokalną? Jesteś animatorem kultury, artystą, rzemieślnikiem, masz twórcze hobby i chciałbyś zrobić warsztat, albo chciałbyś pokazać swoje prace na wystawie?

Masz pomysł na twórcze działanie, otwarte na społeczność lokalną? Jesteś animatorem kultury, artystą, rzemieślnikiem, masz twórcze hobby i chciałbyś zrobić warsztat, albo chciałbyś pokazać swoje prace na wystawie? Może potrzebujesz miejsca, gdzie będziesz mógł popracować twórczo, albo zrealizować swój społeczno-kulturalny projekt, spotkać się z grupą roboczą, zrobić próbę teatralną?
Jesteśmy Miejscem Aktywności Lokalnej, domem sąsiedzkim i otwartą pracownią twórczą w jednym. Jako Stowarzyszenie organizujemy ciekawe twórcze warsztaty sąsiedzkie, ale oddajemy również naszą przestrzeń w ręce mieszkańców. Do Waszej dyspozycji są 2 sale warsztatowe:

  • pracownia twórcza, w której odbywają się prace brudzące,
  • salon wraz z aneksem kuchennym, w którym panuje przytulna, domowa atmosfera.

A także przestrzeń do kreatywnej zabawy dla dzieci.

Zarówno korzystanie z przestrzeni, jej wyposażenia, jak posiadanych materiałów i narzędzi do wykonywania prac artystycznych jest bezpłatne. Skontaktuj się z nami mailowo, aby dowiedzieć się, czym aktualnie dysponujemy lub możemy dysponować - nasz adres e-mail: stowarzyszenie@manuo.pl oraz sprawdź nasze zasoby w Spółdzielni Kultury.

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej zaprasza również do udziału w warsztatach, o których informujemy na bieżąco na swoim profilu na Facebooku.

Rozmieszczenie pracowni zapewnia bezpieczną odległość między osobami korzystającymi z nich nawet w tym samym czasie. Aktualnie maksmalna ilość osób biorących udział w zajęciach to 4 uczestników. Zapewniamy środki do dezynfekcji. Części wspólne przestrzeni dezynfekowane są każdorazowo przed spotkaniami.

Przestrzeń Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej jest do Waszej dyspozycji:

  • środa od 11:00 do 20:00
  • czwartek od 13:00 do 20:00
  • piątek od 12:00 do 15:00
  • sobota (jedna w miesiącu w godzinach od 11:00 do 13:00; data ustalana jest z miesiąca na miesiąc)

W związku z dynamicznie zmieniającymi się obostrzeniami epidemiologicznymi dni i godziny otwarcia Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej mogą ulec zmianie. Kalendarz z aktualną dostępnością sal oraz obecnymi rezerwacjami, a także szczegóły dotyczące korzystania z lokalu znajdują się na stronie www.sdpt.pl. Zapraszamy także do śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Rezerwacja przestrzeni odbywa się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www lub mailowo: stowarzyszenie@manuo.pl. Napisz do nas również, jeśli żaden z proponowanych przez nas terminów nie odpowiada Ci - coś wymyślimy!

Czekamy na Ciebie!

Nasz adres: ul. Podchorążych 15/19, lok 38b (wejście od podwórka, środkowa klatka, domofon 138)

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej to inicjatywa oddolna mieszkańców Sielc, realizowana dzięki pracy i wymianie społecznej, która może istnieć tylko, jeśli tworzymy go razem! Działania z harmonogramu realizowane są przez wolontariuszy i są bezpłatne dla uczestników.

Działania prowadzone są przez Stowarzyszenie Manuo w ramach realizacji zadania publicznego: „Kultura i sztuka blisko nas. Prowadzenie działań inspirujących aktywność twórczą mieszkańców dolnego Mokotowa w Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej na Sielcach", która współfinansowana jest przez m.st. Warszawa-Dzielnicę Mokotów.

Lokal 38B przy ul. Podchorążych 15/19 jest wykorzystywany na cele społeczno użyteczne/kulturalne przez Stowarzyszenie Manuo, dzięki pomocy m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów.

Masz pomysł na działanie w obszarze kultury, sztuki, rękodzieła, ale brakuje Ci do jego realizacji przestrzeni i wsparcia organizacyjnego? Jesteś animatorem kultury, artystą, rzemieślnikiem, masz twórcze hobby i mógłbyś podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi? Tworzysz i chciałbyś pokazać swoje prace innym? Szukasz pracowni, w której mógłbyś bezpłatnie realizować swoje twórcze pasje? Zapraszamy do korzystania z przestrzeni Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej SDPT to przestrzeń społeczna - dom sąsiedzki i otwarta pracownia twórcza. Otrzymasz tu wsparcie przy realizacji niekomercyjnych inicjatyw społeczno – kulturalnych, otwartych na społeczność lokalną, sprzyjających rozwojowi twórczemu oraz budowaniu pozytywnych relacji. Organizujemy coaching artystyczny, podczas którego możesz realizować swoje projekty pod okiem doświadczonego rękodzielnika. Możesz też korzystać z sal warsztatowych do pracy artystycznej indywidualnie lub grupowo, zrobić wystawę swoich prac, czy zaprosić mieszkańców na warsztat twórczy. Przestrzeń udostępniana jest bezpłatnie. Zgłoś swój pomysł na działanie lub chęć korzystania z sal warsztatowych za pośrednictwem formularza internetowego, dostępnego na stronie lub napisz do nas na adres e-mail: stowarzyszenie@manuo.pl Kalendarz wydarzeń organizowanych w Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej wraz z informacją na temat dostępności pomieszczeń oraz aktualnych rezerwacji, znajduje się na stronie www.sdpt.pl Opis stopki zawiera logotyp Zakochaj się w Warszawie z informacją o współfinansowaniu projektu przez Miasto st. Warszawa, logo Zakochaj się w Warszawie na Mokotowie, logo Moje Miejsce Mokotów - stąd jestem! oraz logo Miejsce Aktywności Lokalnej. A także dane kontaktowe oraz adres Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej: ul. Podchorążych 15/19, lok 38b w Warszawie, wraz z informacją o tym, że wejście jest od podwórka, przez środkową klatkę, a numer domofonu to 138. Numer telefonu: (22) 273 08 88.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Mapa Sielc wykonana metodą linorytu podczas sąsiedzkich warsztatów twórczych. Obrys mapy jest koloru pomarańczowego, na niej odciśnięte są czarną farbą symbole miejsc, znajdujących się na osiedlu, które są w jakiś sposób istotne dla uczestników warsztatu. Przedstawiają między innymi: trawy, kwiaty, strzykawkę, wiewiórkę, filiżankę na spodku, logo Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej, kaczkę, huśtawkę, odcisk łapy psiej, butelkę mleka, ser i bochenek pieczywa. Na górze mapy odciśnięta jest twarz a obok niej napis Sielce. Pod mapą widać odciśnięty stempel z imionami autorów mapy.