Jesienne Biegi Przełajowe 2021

W czwartek w Parku Dolinka Służewska przy bardzo przyjemnej i słonecznej pogodzie, odbyła się impreza biegowa dla dzieci i młodzieży „Jesienne Biegi Przełajowe”.

Wystartowało 375 zawodników, którzy mieli do pokonania zróżnicowane dystanse w zależności od kategorii wiekowej. Każdy sklasyfikowany zawodnik zdobywał punkty w zależności od zajętego miejsca (I m-ce 10 pkt, II m-ce 5 pkt, III m-ce 3 pkt, IV-XV m-ce 1 pkt, pozostałe m-ca 0,5 pkt). Zawodnicy nagradzani byli do 6 m-ca włącznie. Nagrodzone pucharami zostały również najlepsze przedszkola i szkoły. Wśród przedszkoli I miejsce zajęło Przedszkole nr 305 przed Przedszkolem nr 67, III miejsce zajęło Przedszkole nr 270. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła SP nr 49, II miejsce SP nr 20, III miejsce zajęła Szkoła podstawowa niepubliczna Wiktorii Wiedeńskiej „Varsovia”.

Zawodnicy za miejsca I-III zostali uhonorowani medalami, dyplomami oraz nagrodami, które wręczał burmistrz Rafał Miastowski. Zawodnicy za m-ca IV-VI otrzymali dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli swój bieg otrzymali słodki poczęstunek oraz wodę.

Atmosfera i zabawa przy jednoczesnej zdrowej rywalizacji sportowej była doskonała!

Na linii startu stoją dziewczynki ubrane głównie w krótki rękaw. Wszystkie skupione, czekają na wystrzał startera.
Na podium stoi trzech najlepszych przedszkolaków, obok chłopcy którzy zajęli kolejno miejsca IV-VI. Wszyscy ciepło ubrani, w czapkach na głowie. Poranek był rześki. W tle baner Dzielnicy Mokotów
Burmistrz Rafał Miastowski dekoruje zwycięzcę biegu w kategorii zerówek szkół podstawowych. Chłopiec ubrany jest w zieloną kurtkę. Obok stoi trzeci zawodnik biegu oraz organizator imprezy w pomarańczowej odblaskowej kamizelce.