Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w kościele  pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie wystąpiła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Orkiestrę podczas koncertu poprowadziło kolejno dwóch dyrygentów: ppłk Marcin Ślązak pełniący jednocześnie funkcję kierownika artystycznego orkiestry oraz mjr Dariusz Kaczmarski. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała ciekawie zaaranżowanych i wirtuozowsko wykonanych popularnych piosenek oraz utworów patriotycznych inspirowanych tradycją walki o wolność i niepodległość Polski. Kompozycje pochodziły z różnych okresów naszej historii: od czasów średniowiecza aż do Powstania Warszawskiego.

Na zakończenie koncertu podziękowania w imieniu mieszkańców dzielnicy złożył wykonawcom burmistrz Rafał Miastowski, który szczególne wyrazy wdzięczności skierował do współorganizujących przedsięwzięcie dyrektora Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego kmdr. ppor. Jarosława Rywalskiego oraz proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego księdza prałata Andrzeja Parysa. Publiczność nagrodziła występujących solistów i muzyków długą owacją na stojąco.

Muzycy ubrani w historyczne mundury stoją i trzymają instrumenty w dłoniach. W tle widać ścianę z symbolem krzyża. Przed muzykami po prawej i lewej stronie stoją ludzie, którzy klaszczą.
W głębi kościoła widać orkiestrę, przed którą stoi dyrygent.
Przed muzykami w mundurach grającymi na instrumentach stoi dyrygent i dyryguje orkiestrą. W tle widać troje wokalistów, którzy śpiewają.
Na pierwszym planie widać muzyków w mundurach. W tle, na mównicy, stoi uśmiechnięty mężczyzna, zaś obok dwie kobiety w sukniach i mężczyzna w mundurze.
Trzy osoby: kobieta, mężczyzna w mundurze i kobieta w czarnej sukni stoją na podwyższeniu. Jedna z kobiet śpiewa do mikrofonu