Koncert z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy

We wtorek 24 sierpnia 2021 r., w trzydziestą rocznicę uchwalenia deklaracji niepodległości Ukrainy, w pałacu Szustra, w parku Morskie Oko odbył się koncert muzyki ukraińskiej.

Życzenia z tej okazji, w imieniu mieszkańców Mokotowa, złożył Krzysztof Skolimowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, który w wystąpieniu otwierającym wydarzenie podkreślił, że Polska jako pierwsza uznała w 1991 roku niepodległość Ukrainy oraz przypomniał wspólną historię łączącą oba narody.

Podczas koncertu wystąpiło Lwowskie Trio Fortepianowe w składzie:  Kateryna Poteriajewa – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela, Natalia Rewakowicz – fortepian. W repertuarze znalazły się  utwory uznanych kompozytorów ukraińskich Myrosława Skoryka (1938-2020), Zoltana Almasziego (*1975) i Wasyla Barwińskiego (1888-1963).

Koncert został sfinansowany ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Na tle baneru z napisem Mokotów i logotypem Dzielnicy Mokotów stoi mężczyzna w garniturze i przemawia do mikrofonu.
Trzy kobiety siedzą i grają na skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie. Nad nimi na ścianie wisi oprawiona w złote ramy rycina z panoramą rzeki i miasta.
Dwie kobiety siedzą na krzesłach i trzymają w rękach instrumenty: skrzypce i wiolonczelę. Przed nimi stoją czarne pulpity i mikrofony na statywach.
Kilka osób w maseczkach na twarzy siedzi na krzesłach tworzących widownię.
Trzy kobiety stoją uśmiechnięte. Dwie z nich trzymają w rękach instrumenty: skrzypce i wiolonczelę.