Konferencja dotycząca przeciwdziałania przemocy domowej

Uczestnicy spotkania (kobiety i mężczyźni) słuchają wykładu na sali, prelegentka stoi z mikrofonem przy ekranie do rzutnika

W ostatni piątek 24 listopada br. w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44A odbyła się konferencja pt. „Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej 2023 r. – nowe i stare wyzwania. Współpraca interdyscyplinarna” zorganizowana przez Wydział Spraw Społecznych i  Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów oraz Stowarzyszenie Niebieska Linia.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, który wraz z Zastępczynią Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów Ireną Porębską wręczyli podziękowania członkom Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej dla Dzielnicy Mokotów za ich wieloletnią działalność w Zespole.

W ramach spotkania odbyły się 2 wykłady – jeden z zakresu prawa, drugi z dziedziny psychologii. Radca prawny Aneta Mikołajczyk mówiła o najważniejszych zmianach w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Z kolei psycholożka Monika Koćwin opowiedziała o rozpoznawaniu symptomów przemocy u dzieci i o podejmowaniu interwencji. W swoim wystąpieniu dała odpowiedzieć na pytanie do czego jesteśmy zobowiązani, jako służby działające w obszarze przeciwdziałania przemocy, gdy podejrzewamy, że dziecko doznaje przemocy i dlaczego nasze działania są ważne?

Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji, ponieważ na seminarium przybyli m.in. pracownicy policji, pomocy społecznej, oświaty i kuratorzy.

Cieszymy się z licznej frekwencji i planujemy kolejne podobne spotkania w przyszłym roku!

Burmistrz Rafał Miastowski oraz Zastępca Dyrektora OPS Mokotów Irena Porębska wręczają podziękowania przedstawicielowi Policji