null

LV Warszawska Olimpiada Młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trwają rozgrywki w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W ubiegłym tygodniu na boisku OSiR Mokotów odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci oraz Mistrzostwa Mokotowa w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W turnieju chłopców w kategorii dzieci złote medale zdobyły zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza. W finale pokonali oni reprezentację Szkoły Podstawowej nr 20 imienia Jana Gutenberga. Brązowe medale przypadły drużynie Szkoły Podstawowej nr 46 imienia Stefa Starzyńskiego.

W turnieju dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów wygrywając wszystkie cztery mecze. W decydującym zawodniczki z Siekierek pokonały reprezentację Szkoły Podstawowej imienia Świętego Franciszka. Brązowe medale zdobyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 260 imienia Jana Matejki.

Niezwykle zacięty był finał Mistrzostw Mokotowa w piłce nożnej dziewcząt w kategorii szkół ponadpodstawowych. Zawodniczki 68 Liceum Ogólnokształcącego imienia Tytusa Chałubińskiego szybko strzeliły 4 gole rywalkom z Zespołu Szkół nr 39 i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Tym czasem po przerwie piłkarski z Bełskiej odrobiły straty, a nawet dwukrotnie były bliskie wyjścia na prowadzenie. Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że niewykorzystane okazje się mszczą i tak właśnie stało się w tym pojedynku. Zawodniczki „Chałubińskiego” zdobyły piątą bramkę i wygrały cały mecz 5:4. Brązowe medale przypadły zawodniczkom 110 Liceum Ogólnokształcącego imienia Roberta Schumanna. 

Medale i trofea wręczali Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Rosiński. 

Mistrzom i Mistrzyniom Mokotowa życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Warszawy! Imprezy zostały sfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w ramach dotacji udzielonej Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Orlik Mokotów.
mecz finałowy turnieju dziewcząt w kategorii szkół ponadpodstawowych. Zawodniczki atakujące i broniące obserwują w polu karnym interwencję bramkarki po rzucie rożnym
Zobacz galerię (3 zdjęć)
uczestniczki turnieju dziewcząt na wspólnym zdjęciu prezentują trofea, medale i dyplomy
na bliższym planie zawodnik w białej koszulce wybija rzut rożny. Na dalszym planie zawodnicy w białych i niebieskich koszulkach walczą o pozycję