Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej

W ramach 56. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży emocjonowaliśmy się Mistrzostwami Mokotowa w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci, młodzież oraz szkół ponadpodstawowych

Przez ostatnie dwa tygodnie emocjonowaliśmy się Mistrzostwami Mokotowa w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci, młodzież oraz szkół ponadpodstawowych w ramach 56. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W kategorii dzieci (roczniki 2010 i młodsi) w turnieju dziewcząt złote medale zdobyły zawodniczki Szkoły Podstawowej imienia Świętego Franciszka, które po zaciętym meczu pokonały nieformalne gospodynie zawodów, czyli Szkołę Podstawową nr 271 imienia 11 listopada. Brązowe medale przypadły w udziale Szkole Podstawowej nr 107 imienia Bronisława Malinowskiego.

W turnieju chłopców najlepsi okazali się szczypiorniści Szkoły Podstawowej nr 272 imienia Eugeniusza Lokajskiego. Na podium znalazły się jeszcze: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 im. prof. Jigoro Kano (srebrne medale) i Szkoły Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza (brązowe medale)

W kategorii młodzież (roczniki 2008-2009) w turnieju dziewcząt złote medale zdobyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 85. Drugie miejsce podobnie jak w turnieju w kategorii dzieci zdobyły gospodynie, czyli Szkoła Podstawowa nr 271. Brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek ze Szkoły Podstawowej nr 202 imienia 34 Pułku Strzelców Budziszyńskich.

W turnieju chłopców najlepsi okazali się szczypiorniści ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 26, którzy w bezpośrednim starciu pokonali reprezentację Szkoły Podstawowej nr 272. Na podium znalazła się jeszcze Szkoła Podstawowa nr 46 imienia Stefana Starzyńskiego.

Zawody w kategorii dzieci i młodzież odbywały się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów przy ul. Niegocińskiej.

W hali Szkoły Podstawowej nr 202 przy ul. Jana Bytnar „Rudego” rozegrane zostały zawody w kategorii szkół ponadpodstawowych. Mistrzyniami Mokotowa zostały zawodniczki Technikum Ogrodniczego nr 39 imienia  Edmunda Jankowskiego, które w finale pokonały 34 Liceum Ogólnokształcące imienia Manuela de Cervantesa. Brązowe medale dla 49 Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Wolfganga Goethego.

W turnieju chłopców, po zaciętym meczu w finale przeciw Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 z Wiśniowej, tytuł mistrzowski sprzed roku obronili szczypiorniści 28 Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Kochanowskiego. O zwycięstwie decydowała jedna bramka. Widzowie zgodnie orzekli, że chłopcom z Wiśniowej do dogrywki zabrakło ... jednej Wenty J. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy z 44 Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Banacha.

Medale i trofea podczas poszczególnych turniejów wręczali Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, Zastępcy Burmistrza: Marek Rojszyk i Krzysztof Skolimowski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Rosiński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 202 Anna Imiełowska.

Mistrzyniom i Mistrzom Mokotowa życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Warszawy.

Turnieje zostały sfinansowane ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy