Mokotów śpiewa powstańcze piosenki

We wtorek, 3 sierpnia o godzinie 18.00 Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów w parku Dreszera zainaugurował 3. edycję cyklicznych koncertów pt. „Mokotów śpiewa powstańcze piosenki”.
Ze względu na rozpoczynającą się rewitalizację kopca Powstawania Warszawskiego, na którym, u stóp pomnika – symbolu Polski Walczącej odbywały się poprzednie edycje tych spotkań, „powstańcze śpiewanki” zostały przeniesione do parku gen. Orlicz-Dreszera w pobliże pomnika „Mokotów Walczący `44”.
Podczas pierwszego z siedmiu tegorocznych koncertów, dla licznie zgromadzonych mieszkańców Mokotowa wystąpił chór Artos im. harcmistrza Władysława Skoraczewskiego działający przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, który poprowadziła Danuta Chmurska oraz duet wokalno-gitarowy Izabela i Stefan Narojek.
Następne „powstańcze śpiewanki” odbędą się we wtorek 10 sierpnia, a z duetem Izabela i Stefan Narojek wystąpi utalentowany klarnecista Przemysław Skałuba.
Organizatorem koncertów „Mokotów śpiewa powstańcze piosenki” jest Urząd Dzielnicy Mokotów oraz Centrum Łowicka – Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów.
tłum ludzi w parku wspólnie śpiewa powstańcze piosenki
Muzycy, kobieta i mężczyzna siedzą przy pomniku „Mokotów Walczący 1944” w parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Meżczyzna gra na gitarze, kobieta śpiewa
Grupa ludzi w parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera śpiewa powstańcze piosenki
Chór ARTOS przy pomniku „Mokotów Walczący 1944” w parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera śpiewa powstańcze piosenki, dookoła tłum ludzi