Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Odolańskiej 6/8

Na Mokotowie w lokalu przy ul. Odolańskiej 6/8 U 33 rozpoczął działalność Środowiskowy Dom Samopomocy typu D przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonym. ŚDS przy ul. Odolańskiej jest pierwszą tego typu placówką w Warszawie.

W uroczystości otwarcia Domu uczestniczyli m.in. burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski wraz z zastępczynią Anną Lasocką, zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska – Góra, pełnomocnik Rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik, przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego oraz Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy.

Dom prowadzony jest przez Fundację na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami "Nasz Bezpieczny Świat" na czele z Marylą Ochimowską – Teper, inicjatorką powstania placówki.

ŚDS "Nasz Bezpieczny Świat" na Mokotowie to kameralna placówka, wysokospecjalistyczna, mająca za zadanie wsparcie 12 osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi takimi jak: zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualna, zaburzenia głosu i mowy, choroby narządu wzroku, upośledzenie narządu ruchu, epilepsja, choroby układu krążenia, choroby neurologiczne czy endokrynologiczne.

Celem działań podejmowanych w ŚDS jest rozwijanie w uczestnikach samodzielności, aktywności w życiu codziennym oraz nauka funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest zadaniem zleconym Fundacji "Nasz Bezpieczny Świat" przez Miasto st. Warszawę (Dzielnicę Mokotów) a finansowane ze środków Wojewody Mazowieckiego.

Ustawienie grupowe uczestników i uczestniczek przybyłych na otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Odolańskiej.
Występ artystyczny 4 podopiecznych z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy, wspólnie z nimi jest opiekunka trzymająca książkę kulinarną. W tle tablice z kolorowym napisem ”Wielkie Otwarcie”
Tablica dekoracyjna z kolorowym napisem ”Wielkie Otwarcie” przygotowana z okazji otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy.
Burmistrz Mokotowa podaje rękę prezesce Fundacji ,,Nasz Bezpieczny Świat’’. Z nimi stoi Wiceprezydentka Warszawy. W tle sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób korzystających z Środowiskowego Domu Samopomocy.
Sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób korzystających z Środowiskowego Domu Sam. Stoł, drążek, drewniane mebel, ekran.