Otwarcie wystawy “Znów wędrujemy ciepłym krajem.. “

W środę 4 sierpnia o godzinie 14:30, w Parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, na warszawskim Mokotowie, otwarta została wystawa „Znów wędrujemy ciepłym krajem …” poświęcona życiu i twórczości K.K. Baczyńskiego. Oficjalnego otwarcia dokonał Rafał Miastowski Burmistrz Mokotowa wraz z Joanną Tarnowską, członkiem zarządu stowarzyszenia Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży i autorkami wystawy Małgorzatą Wichowską oraz Joanną Skoczkowską.

Mokotów jest w wyjątkowy sposób związany z życiem i twórczością młodego poety. W parku eksponowane są reprodukcje obrazów i szkiców oraz fragmenty wierszy. Sięgamy po Jego mało znane dzieła i formy twórczości - akwarele, grafiki i rysunki, a nawet powieść fantastyczną. Pokazujemy K. K. Baczyńskiego jako twórcę wielowymiarowego, jednego z najsłynniejszych przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Wpisujemy ten kruchy i krótki życiorys w krwiobieg Warszawy - miasta, którym żył, oddychał i w którym poległ 77 lat temu.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Parku im. gen. G. Orlicz-Dreszera (wejście od ul. Kazimierzowskiej).
Otwarcie wystawy K.K. Baczyńskiego - przecięcie wstęgi - burmistrz Rafał Miastowski
Otwarcie wystawy K.K. Baczyńskiego - burmistrz Rafał Miastowski i dwie panie
Ludzie oglądający wystawę K.K. Baczyńskiego