null

Październik na sportowo

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nad Jeziorkiem Czerniakowskim 2 października odbyły się zawody łucznicze "Field w centrum miasta". W tej widowiskowej konkurencji tarcze łucznicze umieszczone są w naturalnej scenerii przyrody. W zawodach rozgrywanych w słonecznej, jesiennej aurze udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z pięciu warszawskich klubów. Imprezę współfinansowała Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy w ramach dotacji udzielonej Mokotowskiemu Towarzystwu Łuczniczemu "Strzała".

zawodnik mierzy z łuku do tarczy oddalonej o kilkanaście metrów. Tarcza zlokalizowana na plaży okalającej Jeziorko Czerniakowskie

W sobotę 9 października fani Królowej Sportu mogli wziąć udział w Mokotowskim Mitingu Lekkoatletycznym Korzeniowski Cup, który odbył się na boisku XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Dzieci, młodzież i dorośli próbowali swoich sił w biegach na 60 i 1000 metrów, chodzie sportowym oraz w konkurencjach technicznych: skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. A wszystko to pod okiem multimedalisty olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Imprezę finansowała Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy w ramach dotacji udzielonej Fundacji Roberta Korzeniowskiego.

Zawodniczka z numerem 36 w niebieskiej bluzie oddaje próbny skok w dal

Na stoliku przygotowane do wręczenia trofea w Mokotowskim Mitingu Lekkoatletycznym Roberta Korzeniowskiego, w koło widać rodziców-kibiców. Z przodu stoi jeden z uczestników zawodów w jaskrawej koszulce. Z tyłu przy winderach promocyjnych Robert Korzeniowski komentuje przebieg zawodów

Uczestników Mitingu wita Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski ubrany w czarną kurtkę i ciemne spodnie. Obok stoi Robert Korzeniowski w szarej klubowej bluzie i czarnych spodniach, z prawej strony wbity winder reklamowy Moje Miejsce Mokotów Stąd jestem.

Szybko zapełniła się lista startowa na sobotni Turniej Szachowy, który odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza. W zawodach stojących na wysokim poziomie udział wzięło 50 zawodników z rankingu FIDE The International Chess Federation. Wyniki turnieju dostępne są na stronie oraz na www.chessarbiter.com. Imprezę współfinansowała Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy w ramach dotacji udzielonej Fundacji Bieganie.

 Sala szkoły podstawowej nr 85 podczas sobotniego turnieju szachowego została wypełniona po brzegi uczestnikami zawodów

11 października zakończyły się dzielnicowe rozgrywki piłki ręcznej w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W Mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej szkół podstawowych w kategorii dzieci, które rozegrane zostały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów przy ulicy Niegocińskiej złote medale zdobyły drużyny Szkoły Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza (dziewczęta) oraz Szkoły Podstawowej nr 272 imienia Eugeniusza Lokajskiego (chłopcy). Srebrne medale przypadły drużynom Szkoły Podstawowej nr 272 (dziewczęta) i Społecznej Szkole Podstawowej nr 26 imienia Profesora Jigoro Kano, zaś brązowe Szkole Podstawowej nr 271 imienia 11 listopada (dziewczęta) i Szkole Podstawowej nr 146 imienia Janusza Korczaka (chłopcy). Medale i trofea wręczali burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz jego zastępca Marek Rojszyk. Mistrzyniom i Mistrzom Mokotowa życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Warszawy!
Mecz piłki ręcznej. Zawodniczki drużyny broniącej swojej bramki zwrócone tyłem do aparatu wysoko podnoszą ręce. Bramkarka obserwuje sytuacje. Zawodniczka drużyny atakującej oddaje rzut piłka w kierunku bramki