null

Pierwsze wspólne śpiewanki w Parku Dreszera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy śpiewanek w parku Dreszera, kobiety, mężczyźni i dzieci.

W programie znalazły się utwory, które powstały podczas Powstania Warszawskiego, popularne utwory patriotyczne zagrzewające do walki i podtrzymujące na duchu żołnierzy walczących z hitlerowskimi Niemcami

Wczoraj w mokotowskim Parku gen. Gustawa Orlicz-Dreszera odbyło się pierwsze wspólne śpiewanie piosenek powstańczych.
 
W programie znalazły się utwory, które powstały podczas Powstania Warszawskiego, popularne utwory patriotyczne zagrzewające do walki i podtrzymujące na duchu żołnierzy walczących z hitlerowskimi Niemcami oraz kompozycje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, stworzone przez autorów zainspirowanych opowieściami i przeżyciami uczestników Powstania Warszawskiego.
 
Do wspólnego śpiewania zachęcał zespół "Projekt 44” - grupa muzyków promująca polskie piosenki patriotyczne z czasów II Wojny Światowej.
 
Spotykamy się we wszystkie wtorki sierpnia i września o godz. 18.00.
 
Dziękujemy Wam za obecność!
Mężczyzna z plecakiem bierze ze stołu śpiewnik, za stołem stoi młody mężczyzna w powstańczej czapce, w tle uczestnicy wspólnych śpiewanek w Parku Dreszera.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Burmistrz dzielnicy Mokotów na tle pomnika w parku Dreszera stoi pod namiotem zespołu muzycznego z mikrofonem i śpiewnikiem, przemawia.
Grupa dojrzałych kobiet ze śpiewnikami w rękach, siedzą w parku na krzesełkach, śpiewają.
Uczestnicy śpiewanek ujęcie z tyłu na tle zespołu, trzech mężczyzn z instrumentami muzycznymi - trąbka, akordeon i gitara.
Uczestnicy śpiewanek w parku Dreszera, kobiety, mężczyźni i dzieci.