Piknik Sąsiedzki „Znamy się tylko z widzenia, a jednak lubimy się trochę” już za nami

uczestnicy pikniku relaksują się na leżakach, korzystają z atrakcji rozstawionych w namiotach

Piknik oficjalnie otworzyli Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski wraz z Zastępczynią Anną Lasocką oraz Wiceprezeską Stowarzyszenia “W Stronę Marzeń” Agnieszką Malicką.

W ostatnią sobotę, 3 czerwca 2023 r. przy Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44 a odbył się coroczny Piknik Sąsiedzki pn. „Znamy się tylko z widzenia, a jednak lubimy się trochę”.

Piknik oficjalnie otworzyli  Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski wraz z Zastępczynią Anną Lasocką oraz Wiceprezeską Stowarzyszenia “W Stronę Marzeń” Agnieszką Malicką.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla seniorów m.in. warsztaty plastyczne i ceramiczne, puszczanie baniek mydlanych, badania ciśnienia i poziomu cukru w krwi. Chętni mogli również poobserwować słońce przez profesjonalny teleskop lub porozmawiać z psychologiem.

Pogoda dopisywała, co m.in. wpłynęło na radosną atmosferę pikniku.

W programie artystycznym na scenie zaprezentowali się duet:  Joanna Mioduchowska - Krzysztof Tkaczyk oraz Wojciech Zalewski z wpadającymi w ucho melodiami, uczestniczki warsztatów wokalnych pod kierunkiem Marzeny Messera pn. „Perły Mokotowa”  oraz Duet „Witara”.

W pikniku udział wzięli członkowie Partnerstwa dla Mokotowa „Moje Wierzbno”  w składzie: Stowarzyszenie “W Stronę Marzeń”, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów, Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego, Klub Seniora Centrum Łowicka, Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego, II Ogród Jordanowski, Stowarzyszenie Amfora, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów,  jak i organizacje współpracujące z Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców,  takie jak : Warszawski Uniwersytet Trzeciego Wieku im. F. Chopina, Towarzystwo Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rada Seniorów Dzielnicy Mokotów.

Stanowisko medyczne zorganizował Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Mokotów, przy którym można było zbadać m.in. poziom cukru lub zmierzyć ciśnienie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, zastępczyni Anna Lasocka oraz Agnieszka Malicka stoją przed sceną. Burmistrz wita wszystkich uczestników
Na scenie występ zespołu muzycznego 4 seniorek z Mokotowskiego Centrum Integracji Mieszkańców
występ duetu wokalnego na scenie
uczestnicy - dzieci na warsztatach plastycznych