Piknik Sąsiedzki na Skwerze “Orszy”

Było ekologicznie i zdrowo. Można było otrzymać rośliny na wymianę od fundacji Schronisko dla Roślin oraz otrzymać je w prezencie od kooperatywy COOP. Były porady zielarskie przygotowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Mokotów.

11 czerwca odbył się Piknik Sąsiedzki na Skwerze Stanisława Broniewskiego „Orszy”. Pogoda dopisała.

Piknik otworzyli organizatorzy czyli Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów, którego Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy jest członkiem. W imieniu urzędu piknik otworzył burmistrz Rafał Miastowski i Anna Lasocka zastępczyni burmistrza.

Było ekologicznie i zdrowo. Uczestnicy otrzymali rośliny na wymianę od fundacji Schronisko dla Roślin lub w prezencie od kooperatywy COOP. Porad zielarskich udzielał Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Można było nieodpłatnie skontrolować wzrok w ambulansie Doktora Optica i otrzymać porady medyczne przygotowane przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, pogimnastykować się i rozpocząć naukę salsy ze Szkołą Tańca Riviera.

Były spotkania z ekspertami, wybory najsympatyczniejszego psa sąsiedzkiego, małe co nieco serwowane prze Partnerów (Mezze, Warburger i Ciacho Cafe) i występy Marzeny Messery, Grzegorza Śniocha, dzieci z Ogniska Muzycznego Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego i tradycyjnie już Chóru Kameleon.

Organizatorzy nie zapomnieli o zbiórce darów dla uchodźców, którą prowadziło Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża.