Piknik Sąsiedzki na Skwerze “Orszy”

na pierwszym planie stoisko Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Stolik ze skrzynkami i torbami z darami pod zielonym namiotem. W tle dwa inne stoiska i tłumek zwiedzających.

Było ekologicznie i zdrowo. Można było otrzymać rośliny na wymianę od fundacji Schronisko dla Roślin oraz otrzymać je w prezencie od kooperatywy COOP. Były porady zielarskie przygotowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Mokotów.

11 czerwca odbył się Piknik Sąsiedzki na Skwerze Stanisława Broniewskiego „Orszy”. Pogoda dopisała.

Piknik otworzyli organizatorzy czyli Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów, którego Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy jest członkiem. W imieniu urzędu piknik otworzył burmistrz Rafał Miastowski i Anna Lasocka zastępczyni burmistrza.

Było ekologicznie i zdrowo. Uczestnicy otrzymali rośliny na wymianę od fundacji Schronisko dla Roślin lub w prezencie od kooperatywy COOP. Porad zielarskich udzielał Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Można było nieodpłatnie skontrolować wzrok w ambulansie Doktora Optica i otrzymać porady medyczne przygotowane przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, pogimnastykować się i rozpocząć naukę salsy ze Szkołą Tańca Riviera.

Były spotkania z ekspertami, wybory najsympatyczniejszego psa sąsiedzkiego, małe co nieco serwowane prze Partnerów (Mezze, Warburger i Ciacho Cafe) i występy Marzeny Messery, Grzegorza Śniocha, dzieci z Ogniska Muzycznego Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego i tradycyjnie już Chóru Kameleon.

Organizatorzy nie zapomnieli o zbiórce darów dla uchodźców, którą prowadziło Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża.

Otwarcie Pikniku Sąsiedzkiego. Na zdjęciu stoi na scenie pięć osób: Pani Marzena Messera, Pani Anita Zdrojewska Prezes Fundacji Pompka – koordynatorka Partnerstwa Lokalnego Stary Mokotów, która trzyma mikrofon i przemawia, Pani Małgorzata Zakrzewska Radna m. st. Warszawy, Pani Anna Lasocka – Wiceburmistrzyni Dzielnicy Mokotów i Pan Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów.
na pierwszym planie idzie tyłem do patrzącego po alejce uczestnik pikniku. W tle namioty wystawców, tłumek uczestników i roślinność
Pod drzewami na alei na Skwerze stoi 16 osób ustawionych w półokrąg. To Chór Kameleon. Przed nimi, tyłem do patrzącego – Pani Katarzyna Boniecka dyrygentka prowadząca chór.
stoisko Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów. Stolik z książkami i ulotkami. Przed stolikiem czwórka dzieci. Za stolikiem pracowniczki biblioteki. Jedna z nich trzyma loda.