null

Piknik Sąsiedzki na Wierzbnie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę 11 września odbył się coroczny Piknik Sąsiedzki na Wierzbnie współorganizowany przez Stowarzyszenie "W Stronę Marzeń" oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów w ramach działalności Partnerstwa dla Mokotowa "Moje Wierzbno". 

Podczas imprezy pojawiła się masa aktywności i animacji dla mieszkańców. Była energetyczna zumba dla dzieci, występy seniorów z Zespołu Sonata Klubu Seniora Centrum Łowicka, wspólne śpiewanie piosenki "Znamy się tylko z widzenia" z Chórem Kameleon Dzielnicy Mokotów oraz warszawski folklor z zespołem Teściowa Śpiewa. 

Do imprezy dołączył burmistrz Rafał Miastowski, który zachęcał do odwiedzenia stoisk lokalnych organizacji. Przy stanowisku Stowarzyszenia W Stronę Marzeń dzieciaki mogły stworzyć własne kolorowe latawce, pobawić się w kąciku malucha, poskładać papierowe zabawki i pochodzić na szczudłach z II Ogrodem Jordanowskim, popuszczać bańki przy stoisku Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów czy wykonać własną książeczkę z animatorkami z Bibliotekami Dzielnicy Mokotów. 

Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego zaprosiło na warsztat kreatywności i zapoznania się z pomocą psychologiczną w dzielnicy. 

Organizatorzy pikniku tradycyjnie zaprosili na pyszne kiełbaski z grilla w przygotowaniu których pomagała Rada Osiedla Wierzbno oraz wolontariusze z lokalnych szkół. 

Inne działania Partnerstwa dla Mokotowa "Moje Wierzbno" to Podwórkowa Gwiazdka przy siedzibie Stowarzyszenia W Stronę Marzeń przy ul. Malczewskiego 44a, wiosenne i wakacyjne pikniki w II Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Jana Bytnara 15a. Zapraszamy!
 

Na scenie przemawia Pan Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Pani Agnieszka Malicka wiceprezes Stowarzyszenia W Stronę Marzeń i Pan Janusz Uljasz Przewodniczący Rady Osiedla Wierzbno
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Dzieci chodzą na szczudłach w towarzystwie rodziców
Chór Kameleon Dzielnica Mokotów śpiewa na scenie
Tworzenie z dziećmi książeczek papierowych na stoisku Biblioteki Dzielnicy Mokotów