Podsumowanie 56. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Gala 56. Warszawskiej Olimpiada Młodzieży

W roku szkolnym 2022/23 w rozgrywkach wzięło udział 33 szkoły podstawowe w klasyfikacji dzieci, 31 szkoły podstawowe w klasyfikacji młodzieży oraz 26 szkól w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych.

W 51 zawodach wzięło udział  5450 zawodników i zawodniczek.

Najlepsze mokotowskie szkoły otrzymały puchary, a zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne, które wręczył Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Marek Rojszyk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Joanna Balińska Wiceprzewodnicząca Komisji Sportu i Turystyki Rady Dzielnicy Mokotów.

Specjalne wyróżnienia otrzymali nauczyciele za szczególny wkład w rozwój sportu w Dzielnicy Mokotów. Pod koniec gali uhonorowani zostali również Dyrektorzy placówek, które wspierały Dzielnicę Mokotów w organizacji LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Na podium w klasyfikacji łącznej znalazły się:

Szkoły podstawowe – kategoria dzieci – klasyfikacja łączna

1. Szkoła Podstawowa nr 85
  2. Szkoła Podstawowa nr 46
  3. Szkoła Podstawowa nr 271

Szkoły podstawowe – kategoria młodzież – klasyfikacja łączna

1. Szkoła Podstawowa nr 271
  2. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26
  3. Szkoła Podstawowa nr 46

Szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja łączna

1. XXXIV Liceum Ogólnokształcące
  2. XXVIII Liceum Ogólnokształcące
  3. CX Liceum Ogólnokształcące

Podczas  uroczystości wręczono też nagrody dzieciom i młodzieży, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Warszawy i Mistrzostwach Mazowsza.

Licznie zebranym gościom Gali Podsumowującej rozgrywki dzielnicowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży czas uprzyjemnił koncert skrzypcowy i harfa laser -  ZJ Zuzanne.