null

Wioślarski Tytan Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Finale, startowało blisko 350 dzieci, z 44 szkół, z 11 dzielnic. Przełożyło się to na 40 wyścigów co dało kilka godzin solidnego wiosłowania.

14 grudnia odbył się Wielki Finał ósmej edycji Wioślarskiego Tytana Warszawy.

Areną zmagań młodzieży z warszawskich szkół podstawowych (klasy 5-8), była Szkoła Podstawowa nr 85 im. Benito Juareza. Organizatorem zawodów jest Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, a głównym partnerem Finału została Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy.

W Finale, startowało blisko 350 dzieci, z 44 szkół, z 11 dzielnic. Przełożyło się to na 40 wyścigów co dało kilka godzin solidnego wiosłowania. W klasyfikacji indywidualnej, zwycięzcy otrzymywali medal, dyplom i nagrody rzeczowe oraz tytułu Tytanów i Tytanek wioślarstwa.

Dla najlepszej szkoły w Finale ufundowany został profesjonalny ergometr wioślarski Concept2. To już ósmy taki ergometr, jaki WTW przekazało do warszawskich szkół w ciągu całej historii imprezy.

Zwycięzcą ósmej edycji Wioślarskiego Tytana Warszawy została Szkoła Podstawowa nr 112 (dz. Białołęka) 8447 metrów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 82 (dz. Bemowo) 3824 metrów. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów (dz. Mokotów) 3527 metrów. Gratulujemy!

Wioślarski Tytan Warszawy to autorski program Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, najstarszego stowarzyszenia sportowego w Polsce (rok. zał. 1878). W tegorocznych eliminacjach brało udział ponad 2.000 dzieci z 68 szkół podstawowych z 11 dzielnic Warszawy.