null

Puchar Mokotowa w jeździe szybkiej na rolkach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Załamanie pogody i dotkliwe zimno nie przeszkodziło w organizacji zawodów o „Puchar Mokotowa w jeździe szybkiej na rolkach” W niedzielne przedpołudnie  na Torze łyżwiarskim „Stegny” rywalizowało ze sobą ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Już od godziny 10.00 ruszyły biegi najmłodszych uczestników zawodów na dystansie 300 metrów (krótkie rolki). Po nich rozpoczęło się ściganie na dystansie od 500 metrów aż do 5 kilometrów w zależności od kategorii wiekowej (długie rolki). Organizatorem zawodów było Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Sześć zawodniczek w pozycji startowej oczekuje na sygnał startera aby ruszyć do rywalizacji na dystansie 300 metrów na rolkach krótkich. Od lewej znajduje się zawodniczka w granatowym stroju i niebieskim kasku, obok niej stoi zawodniczka w różowej bluzie oraz czerwono – czarnym kasku, czarnych spodniach od dresu z niebieskimi lampasami, następnie stoi dziewczynka w białej bluzie i różowych leginsach oraz w niebieskim kasku. Kolejna zawodniczka ma na sobie zieloną bluzę i kask w kolorze żółtym, kolejno zawodniczka w bluzie klubowej w barwach Legii Warszawa oraz czarnym kasku. I pierwsza od prawej na starcie stoi zawodniczka w różowej bluzie oraz szarych leginsach i czarnym kasku. W głębi widoczny jest baner reklamowy Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa z napisem: Pomysł na twój wolny czas na sportowo. Krawędź toru od zewnętrznej wyłożona jest miękkimi poduchami amortyzacyjnymi w kolorze niebieskim, a w oddali przebija górny fragment budynku mieszkalnego.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Dwie zawodniczki walczą na torze podczas biegu na 300 metrów o zdobycie pierwszego miejsca na kilka metrów przed metą. Po prawej stronie widać dziewczynkę w różowej bluzie oraz czerwono – czarnym kasku, czarnych spodniach od dresu z niebieskimi lampasami. Po lewej stronie tuż obok widać dziewczynkę w białej bluzie i różowych leginsach oraz w niebieskim kasku. Z tego ujęcia wydaje się że zawodniczka w niebieskim kasku minimalnie wyprzedza zawodniczkę znajdującą się po prawej stronie fotografii. Obie zawodniczki zyskały spora przewagę nad trzecią zawodniczą, która jedzie dobre trzydzieści metrów za nimi. W tle po lewej stronie kibicujący członkowie rodzin (rodzice, dziadkowie) rywalizujących zawodniczek.
Wszyscy uczestnicy zawodów o Puchar Mokotowa w jeździe szybkiej na rolkach stoją ustawieni na linii mety i pozują do wspólnego zdjęcia unosząc kciuk do góry w geście ok.
Puchary dla zwycięzców zawodów o „Puchar Dzielnicy Mokotów” w jeździe szybkiej na rolkach w kolorze złotym z zawieszonym wzorem medalu na jednym z nich stoją ustawione na stoliku i oczekują na wręczenie trzem pierwszym zawodniczkom i zawodnikom w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. W tle widać kawałek toru łyżwiarskiego „Stegny”