null

104. rocznica odzyskania Niepodległości

Drukuj otwiera się w nowej karcie

104. rocznicę odzyskania niepodległości uświetniliśmy koncertem „I Przyszła Wolność”.

11 listopada, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała najpopularniejszych piosenek oraz utworów patriotycznych inspirowanych historią i tradycją walki o wolność i niepodległość Polski.

W poetycko-muzyczną podróż od czasów Powstania Listopadowego przez obie wojny światowe, aż do współczesności wybraliśmy się wraz z zespołem kameralnym BognaBand pod kierownictwem Bogny Dulińskiej i solistami: Anną Grabowską-Nadwodną oraz Krzysztofem Ciupińskim-Świątek.

Muzycy, kobiety i mężczyźni, siedzący na krzesłach i grający na instrumentach muzycznych, m.in. kontrabasach, flecie, skrzypcach i keyboardzie.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na pierwszym planie licznie zgromadzona publiczność po obu stronach kościoła, ludzie strojący tyłem i słuchający muzyki. W tle mężczyzna i kobieta w stylizowanych strojach historycznych, wykonujący utwór patriotyczny, stojący na schodach przed kościelnym ołtarzem.
Na pierwszym planie kobieta i mężczyzna trzymający mikrofon.. Mężczyzna ubrany jest w historyczny mundur żołnierza z okresu I wojny światowej. Kobieta ubrana w stylizowaną sukienkę z ub. wieku. Osoby stoją na schodkach prowadzących do ołtarza kościoła. Na dalszym planie przyozdobiony biało-czerwonymi kwiatami ołtarz kościoła i sceniczne 3 świecące lampy.