null

Rodzinna Sztafeta Pamięci im. ppłk. Eugeniusza Tyrajskiego „Sęk”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Start biegu na 1944 metry w ramach imprezy, grupa uczestników w sportowych strojach

W sobotę w Parku Promenada już po raz czwarty odbyła się Rodzinna Sztafeta Pamięci im. ppłk. Eugeniusza Tyrajskiego „Sęk” oraz bieg indywidualny na 1944 metry

W miniony weekend mieszkańcy Mokotowa mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

W sobotę w Parku Promenada już po raz czwarty odbyła się Rodzinna Sztafeta Pamięci im. ppłk. Eugeniusza Tyrajskiego „Sęk” oraz bieg indywidualny na 1944 metry. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza warszawskich biegów organizowanych na terenie Mokotowa. Zawody rozpoczęły się od symbolicznego zapalenia zniczy w Miejscu pamięci pomordowanych dzieci przy ulicy Smetany.

Na uczestników na mecie czekały pamiątkowe słodkie medale, a statuetki wyróżnionym wręczali: wnuk ppłk. Tyrajskiego Pan Maciej  Dębski, Radny Dzielnicy Mokotów Jacek Fałek oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

W niedzielny poranek na bieżni XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego odbył się Mityng Lekkoatletyczny Korzeniowski Cup Mokotów. Młodzi sportowcy mieli okazje zmierzyć się w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Na starcie zawodów stanęli reprezentanci: chodu sportowego, biegów krótkich, długich oraz sztafetowych. Odbył się konkurs rzutu piłeczką palantową i skoku w dal. Każdy zawodnik zakończył zmagania z pamiątkowym medalem. Nagrody wręczali: Robert Korzeniowski mistrz olimpijski w chodzie, Marek Świderek dyrektor XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego oraz Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Start biegu na 1944 metry w ramach imprezy, grupa uczestników w sportowych strojach
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Uczestnicy Rodzinnej Sztafety Pamięci im. ppłk. Eugeniusza Tyrajskiego „Sęk” przekraczają linię mety
Zawodnicy pierwszej zmiany czekają na odbiór pałeczki sztafetowej
Dziewczynki podczas konkurencji chodu sportowego
Skok w dal dzieci, dziecko w zielonej koszulce wskakuje w piach