null

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej - działo się w lipcu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Działo się w lipcu w Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej!

Miesiąc rozpoczął się od serii spotkań z gitarą i ukulele. Początkujący mieli okazję sprawdzić, czy po drodze im z tymi instrumentami, a zaawansowani wspólnie pomuzykować. Powtórka będzie w sierpniu, warto więc śledzić harmonogram i rezerwować miejsce.

Dzieciaki miały okazję wziąć udział w zajęciach kreatywnych, podczas których rozwijały wyobraźnię tworząc abstrakcyjne obrazy głównie za pomocą farb plakatowych. 

Trwał też intensywny kurs obsługi maszyny do szycia i overlocka oraz nauka szycia na przykładzie poszewek na poduchy otulające wcześniaków w inkubatorach. W kilka godzin, wspólnymi siłami, uszyto kilkanaście pokrowców, które już wkrótce zostaną przekazane do szpitala!

W lipcu odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie z makramą. Uczestnicy uczyli się podstawowych splotów. Inicjatorem warsztatów jest Partnerstwo dla Mokotowa Moje Sielce. Zajęcia odbywać się będą w każdym miesiącu do końca roku. Więcej informacji oraz zapisy na te wydarzenia: mojesielce@gmail.com
 
Jak co miesiąc zorganizowano warsztaty ceramiczne - dla początkujących oraz dla zaawansowanych z techniki zdobienia transferem ceramicznym. Odbyły się też aż 2 artystyczne dyżury ceramiczne. Cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - powstało mnóstwo fajnych projektów.

Niezmiennie wiele osób skorzystało również z otwartej pracowni, realizując samodzielnie swoje projekty artystyczne - ceramiczne i malarskie. Odbyło się w lipcu również kolejne nagranie wywiadu w ramach projektu “Klasyka wg muzyka”. 
 
Zakończyły się dwie ciekawe wystawy. Pierwsza z nich to małe pejzaże pani Barbary Latochy, które przez miesiąc zdobiły ściany salonu SDPT. Druga zorganizowana została w ramach projektu, realizowanego wspólnie przez Dom Kultury Kadr oraz portal Nitkomaniacy.pl “Miś, wyraź się dziś”. Ręcznie szyte miśki przykuwały uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych. 
 
Wszystkich, którzy chcą brać udział w wydarzeniach SDPT, zapraszamy do śledzenia profilu na Facebooku!

 

Cztery osoby - dwie dorosłe i dwoje dzieci oglądają wystawę misiów pluszowych, które zawieszone są na sznurkach na ścianie. Poniżej kilkoro dzieci bawi się na podłodze. .
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na stole leży talerz ze świeżej, mokrej gliny, udekorowany metodą transferu, a obok niego zdjęcie, z którego odbito wzór. Przedstawia różę.
Na stole leży gliniany kubeczek lepiony z wałczeków. Widać pracujące nad nim dłonie. Wokół rozrzucone są narzędzia do tworzenia ceramiki.
Na podłodze rozrzucone są materiały plastyczne - kolorowe papiery i bibuła. Widać duży arkusz papieru, na którym widać namalowane farbą wzory oraz po którym maluje mazakiem dziecięca dłoń.