null

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej - działo się we wrześniu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wrześniu korzystanie z otwartej pracowni SDPT odbywało się przy wtórze dźwięków harfy, na której grę ćwiczy regularnie Zuzanna. Goście odwiedzający dom mogli przez cały miesiąc podziwiać wystawę prac Alicji Gorońskiej, która w pracowni przygotowywała przez całe wakacje teczkę na egzamin wstępny na studia artystyczne we Wrocławiu. 

Z inicjatywy Partnerstwa dla Mokotowa Moje Sielce, w SDPT odbyły się kolejne zajęcia z plecenia makramy, a także warsztaty z kreatywnego pisania, realizowane w ramach projektu "Sąsiedzkie Sielce III”. SDPT zorganizowało warsztaty ceramiczne oraz hafciarskie dla początkujących, a także artystyczne dyżury - z ceramiką i haftem. Było też kilka nowych inicjatyw mieszkańców. Daria zorganizowała ceramiczne spotkanie dla młodzieży. Dzieciaki również świetnie bawiły się tworząc nie istniejące przedmioty i stwory podczas kolejnych zajęć, z rysunku. Justyna zapoczątkowała grupę rozwojową dla kobiet - cotygodniowe spotkania, których ideą jest regularna praktyka wzmacniająca witalność i intuicję w pracy nad sobą. Joanna kontynuuje spotkania z jogą dźwięków - OM CHANTING. 

Niezmiennie wiele osób skorzystało również z otwartej pracowni, realizując samodzielnie swoje projekty artystyczne - ceramiczne i malarskie. 

Ponadto, we wrześniu odbyło się kolejne nagranie wywiadu w ramach projektu “Klasyka wg muzyka”, oraz próba aktorska do spotu kolejnej kampanii społecznej w reżyserii Julii Popławskiej. 

Wszystkich, którzy chcą brać udział w wydarzeniach SDPT, zapraszamy do śledzenia profilu na Facebooku. Poza tym, otwarta pracownia zaprasza wszystkich, których interesuje praca twórcza, do realizacji swoich projektów w przestrzeni domu. Udostępniane są materiały i narzędzia do różnorodnych prac artystycznych. Więcej informacji: kontakt@sdpt.pl   

Dłonie odrysowują szkic rysunku przyklejony do szyby na którą padają promienie słoneczne.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na tacy wyściełanej bawełnianą ściereczką suszą się ceramiczne prace: kubek z językiem i talerzyk z narysowanym wizerunkiem świnki.
Kobieca dłoń maluje pędzelkiem talerz z motywami roślinnymi.
Wnętrze salonu SDPT. Na ścianach wiszą obrazy, pod nimi stoją regały z książkami. W rogu zgromadzone są drewniane sztalugi.