Uroczyste otwarcie przedszkola przy ul. Maklakiewicza 9A

W piątek odbyła się uroczystość otwarcia Przedszkola nr 138 przy ul. Maklakiewicza 9a. Wśród obecnych gości znalazł się burmistrz Rafał Miastowski wraz z zastępcą Krzysztofem Skolimowskim, pracownicy Urzędu Dzielnicy Mokotów, radna m.st. Warszawy Agnieszka Wyrwał, dyrektorzy mokotowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych, Rady Rodziców oraz byli pracownicy placówki.

Przygotowana została część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne, taneczne.

Inwestycja polegała na budowie budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu i placem zabaw w miejscu wyburzonego budynku przedszkola typu ciechanowskiego.
Nowy budynek wykonano jako 6 oddziałowe przedszkole integracyjne na 150 dzieci dostosowane dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych o powierzchni zabudowy 1 412,52 m2, powierzchni użytkowej 1458,06 m2 (piwnica – 206,32 m2 i parter – 1 251,74 m2), powierzchni całkowitej 1670,80 m2 i kubaturze 6 598,60 m3. Przedszkole jest parterowe, częściowo podpiwniczone o konstrukcji tradycyjnej udoskonalonej, posadowionej na ławach fundamentowych ze stropodachem płaskim.

Na parterze budynku zlokalizowane są pomieszczenia administracyjne, gabinet logopedy i reedukatora, 6 sal przedszkolnych dla dzieci z szatniami i sanitariatami, sala wielofunkcyjna, pracownia plastyczna, kuchnia z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne, sanitarne i techniczne. W piwnicy znajduje się zaplecze kuchenne i pomieszczenia techniczne.
Koszt inwestycji to ok 11,5 mln zł.

Cieszymy się, że przedszkolaki zyskały nowe miejsce do nauki i zabawy!

Inwestycje na Mokotowie

Sprawdź lokalizację na mapie