Uroczystości kończące obchody Powstania Warszawskiego

2 października odbyły się uroczystości kończące obchody Powstania Warszawskiego. Wieniec w imieniu mieszkańców złożyli powstańcy, kombatanci, którym towarzyszył burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz wiceburmistrzyni Anna Lasocka. Delegacja z wiceprezydentem Michałem Olszewskim złożyła wiązankę pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" . Wieńce składali również m.in. radni m.st. Warszawy, przedstawiciele władz centralnych oraz formacji mundurowych – Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej.

W parku Dreszera ustawiono posterunki honorowe, poczty sztandarowe „Sztafety pokoleń”, Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, pododdziałów honorowych Pułku Ochrony i Straży Miejskiej.

Coroczne obchody zakończenia Powstania Warszawskiego przeniesiono z Kopca Powstania Warszawskiego do parku Dreszera z powodu prac rewitalizacyjnych parku pod Kopcem.

Po prawej stronie mężczyzna w eleganckim garniturze i z otwartą teczką podniośle przemawia do mikrofonu, za nim pali się flagi, galowo ubrani mundurowi
Strażnicy miejscy oraz wojskowi stoją równo w jednym rzędzie, jeden ze strażników miejskich w zamyśleniu spogląda w kierunku, z którego robione było zdjęcie.
Człowiek w szaliku zapala zapałką świecę przed pomnikiem, asystuje mu strażnik miejski, w tle na baczność stoją przedstawiciele służb mundurowych.
Widziany z profilu starszy mężczyzna salutuje. Nosi wojskową czapkę z wysoką rangą i opaskę powstańczą.
Jest już ciemno, orkiestra policyjna gra na tle drzew.
Pomnik złożony z dwóch kamieni pomiędzy którymi jest symbol polski walczącej. Po lewej i prawej stronie pomnika po jednym stojącym na baczność galowo ubranym wojskowym, policjancie oraz strażnicze miejskiej. Przed pomnikiem liczne kolorowe wieńce.