null

VI. Festiwal Grzesiuka to już historia!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

18 i 19 września 2021 na mokotowskich Sielcach odbył się po raz szósty Festiwal Grzesiuka zorganizowany przez Teatr BAZA oraz  Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów.

Pomimo, że pogoda w tym roku utrudniała przeprowadzenie festiwalu to i tak udało się zrealizować większość zaplanowanych aktywności i wyjątkowych koncertów. Tradycyjnie już festiwal uroczyście otworzyli przedstawiciele Teatru Baza oraz Zarządu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na czele z burmistrzem Mokotowa Rafałem Miastowskim oraz zastępcami Anną Lasocką i Markiem Rojszykiem.

W Parku Sieleckim było muzycznie, teatralnie a przede wszystkim bezpiecznie! Tradycyjnie od południa do wieczora odbywały się cieszące się dużym zainteresowaniem rozmaite warsztaty i animacje dla dzieci. Odbył się także konkurs "Piosenki z Ulicy", na który zgłosili licznie swój udział uczestnicy nie tylko z rodzimej stolicy. W tym roku przesłuchania odbywały się online a w niedzielę ogłoszony został werdykt Jury. Grand Prix Festiwalu powędrowało do Lublina do "Maciejowej Kapeli".

Rozbrzmiewały nuty znane i lubiane. Wystąpili m.in. Teściowa Śpiewa, Orkiestra Taneczna Bonanza, Kosmiczni Warszawa, Syrenka, Cała Praga Śpiewa oraz laureaci ubiegłorocznego konkursu "Piosenki z Ulicy" kapela Muzykalna Rodzinka.

Ponadto jak każdego roku odbył się spacer z przewodnikiem pt. "Sielce Grzesiuka". Teatr Baza wystawił dwa premierowe spektakle dla dzieci bajkę pt. "Zagubiona Mandolina, czyli rzecz o Staśku Grzesiuku" oraz dla widzów starszych "Na marginesie"’  na podstawie prozy Stanisława Grzesiuka.

Tradycyjnie można było również wrzucić coś warszawskiego "na ząb".

Więcej informacji o tegorocznym Festiwalu można znaleźć na: www.facebook.com/festiwalgrzesiuka oraz www.festiwalgrzesiuka.pl

Wszystkim dziękujemy za współpracę. Zapraszamy za rok! Mamy nadzieję, że już w tradycyjnym terminie majowym!

Na scenie uczestnicy Festiwalu Grzesiuka - występ

Na scenie burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski oraz zastępcy Anna Lasocka i Marek Rojszyk

 

Animatorka puszcza bańki obok dzieci starają się je złapać