VII. Festiwal Grzesiuka już za nami

Jury Konkursu Piosenki z Ulicy ogłasza wyniki i wręcza nagrody

8 maja 2022 r. na mokotowskich Sielcach odbył się Festiwal Grzesiuka zorganizowany przez Teatr BAZA, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” oraz Urząd Dzielnicy Mokotów.

Festiwal Grzesiuka po raz siódmy zagościł w Parku Sieleckim. Po dwóch latach festiwal ponownie został zorganizowany w pierwotnym terminie majowym. Pogoda dopisała! Mieszkańcy również!

Wydarzenie wspólnie z przedstawicielami organizatorów oraz rodziny Stanisława Grzesiuka otworzyła Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Mokotów Anna Lasocka.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji. Były spektakle, wystawa plenerowa, warsztaty artystyczne, rękodzieło oraz animacje dla całych rodzin. Nie zabrakło także warszawskich potraw. Natomiast wszyscy głodni wiedzy na temat Dzielnicy mogli uczestniczyć w spacerze po Sielcach. Z kolei osoby spragnione przygód, które chciały uwikłać się w pewną historię, podążyć śladami ferajny i rozwiązać zagadkę, zostali zaproszeni do udziału w grze miejskiej „Śladami Ferajny 3.0”.

Jak zawsze podczas Festiwalu Grzesiuka kluczową rolę odgrywała muzyka. Na scenie w Parku Sieleckim odbył się Konkurs Piosenki z Ulicy. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Orkiestra Taneczna Wihajster zaś nagrodę publiczności otrzymał Duet Okazjonalny.

Na scenie muzycznej wystąpiły zespoły Kapiszony, Maciejowa Kapela, Orkiestra Taneczna Bonanza. W bloku koncertowym odbył się także warsztat taneczny, aby publiczność mogła nieco podszkolić kroki do warszawskich tang i walczyków.

Na zakończenie wystąpiła Justyna Jary i Alegancka Kapela. Muzycy otrzymali w tym roku nagrodę „Artysty roku” w plebiscycie Warsaw Tribute.

Jak zawsze było bardzo klimatycznie i tanecznie! Wszystkim dziękujemy za współpracę. Zapraszamy za rok!

Informacje o wydarzeniu oraz na stronie

na scenie 5 osób (3 kobiety, 2 mężczyzn) w tym Burmistrzyni Anna Lasocka mówi do mikrofonu, w tle biała ścianka z czarnym napisem Teatr Baza
Orkiestra Taneczna Wihajster wykonuje utwór muzyczny
Artyści ze Środowiskowego Domu Samopomocy śpiewają warszawskie szlagiery i tańczą tango