null

Warsztaty ceramiczne dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na drewnianym stole stoi wykonany z gliny czajniczek na herbatę. Poszkliwiony jest na zielono-brązowo.

Praca z gliną to idealne działanie relaksacyjne oraz terapeutyczne przeznaczone dla każdej grupy społecznej i wiekowej.

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz Stowarzyszenie AMFORA serdecznie zapraszają osoby 60+ z Mokotowa na warsztaty ceramiczne.

  • Warsztaty są bezpłatne
  • Rozpoczynają się w kwietniu 2022 r. i będą trwać do listopada 2022 r.
  • Miejsce zajęć: MOKOTOWSKIE CENTRUM INTEGRACJI MIESZKAŃCÓW, ul. Woronicza 44A

Udział w zajęciach jest możliwy po dokonaniu zapisu, a są jeszcze miejsca na warsztatach dla seniorów. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 10.00-14.00, prowadzi je pani Małgorzata Maier.

Zapisy i informacje: tel. 692 873 375, e-mail: sce.amfora@gmail.com, strona Stowarzyszenia Amfora

Liczba miejsc ograniczona!

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

W Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców prowadzonym przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów przy ul. Woronicza 44a już od kilku lat prowadzone są warsztaty ceramiczne dla dzieci, młodzieży i seniorów z Mokotowa.

Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu m.st. Warszawy Dzielnicy Mokotów uczestnicy mogą, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów ze stowarzyszenia „Amfora”, korzystać z tych zajęć nieodpłatnie, ucząc się jak można i należy modelować glinę, jak ją malować i zdobić. Powstałe podczas warsztatów prace są wypalane, co czyni z nich pełnowartościowe przedmioty użytkowe i dekoracyjne.

Osoby biorące udział w zajęciach poznając różnorodne techniki ceramiczne doskonalą swoje umiejętności manualne, rozwijają wyobraźnię twórczą, nabierają wiary w swe możliwości, zyskują podziw i uznanie wśród członków rodziny, kolegów, sąsiadów. Praca z gliną to również idealne działanie relaksacyjne oraz terapeutyczne przeznaczone dla każdej grupy społecznej i wiekowej.

Zapraszamy.

Sprawdź lokalizację na mapie