null

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tradycyjne ukraińskie babki wielkanocne

Wczoraj, w prawosławną niedzielę wielkanocną odbyło się spotkanie dla gości z Ukrainy, którzy przebywają w punkcie pobytowym na Służewcu.

Mokotowska Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy za nami!

Wczoraj, w prawosławną niedzielę wielkanocną odbyło się spotkanie dla gości z Ukrainy, którzy przebywają w punkcie pobytowym na Służewcu.

Wydarzenie miało charakter integracyjny, pozwoliło poznać się z uchodźcami, porozmawiać oraz skosztować tradycyjnej babki świątecznej upieczonej przez uchodźczynie z Ukrainy z produktów dostarczonych przez mieszkańców i darczyńców.

Podczas spotkania głos zabrali burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski, wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca oraz koordynatorka punktu dla uchodźców Michalina Wieczorek.

Zbiórkę wsparły Spółdzielnia Spożywców Mokpol oraz AMS. Dziękujemy wolontariuszom, mieszkańcom i darczyńcom za zaangażowanie!

Zdjęcie przedstawia tłum ludzi, uczestników wielkanocnego spotkania, którzy gromadzą się przy wspólnym stole, nakładają sobie jedzenie na talerze, rozmawiają ze sobą
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie przedstawiające długi stół zastawiony różnymi potrawami, po dwóch stronach stołu stoją ludzie, którzy nakładają potrawy na talerze, w oddali baner dzielnicy Mokotów
n Zdjęcie przedstawiające 3 osoby pozujące do zdjęcia od lewej ambasador Ukrainy, wiceprezydentka m.st Warszawy oraz burmistrz Mokotowa. W ręku trzymają talerzyki, na których znajduje się ukrojona babka drożdżowa. W tle inni ludzie
Dary Kadr - pakowane do czerwonego samochodu dostawczego
Dary Mokpol - mleko, mąka, bakalie
Bartosz Domanski koordynator OPS punktu dla uchodzcow na tle plakatu - zaproszenia

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.