null

Wystartował budżet obywatelski!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na stronie Budżetu obywatelskiego można przeglądać wszystkie poddane pod głosowanie projekty. Głosować będzie można do 30 czerwca 2022 r.

W 9. edycji budżetu obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest ponad 100 mln zł. Głosowanie na projekty potrwa od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 13 lipca. Ich realizacja rozpocznie się w 2023 roku. 

Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Warszawy - w tym roku w dzielnicy Mokotów to kwota ponad 8,5 mln zł.

Drogie mieszkanki i mieszkańcy Mokotowa!

Przed nami głosowanie na projekty zgłoszone  w ramach  9. edycji budżetu obywatelskiego. Do 30 czerwca, możecie wybierać,  między innymi, spośród 81. projektów zlokalizowanych na Mokotowie,  dotyczących praktycznie wszystkich sfer życia: m.in.  infrastruktury drogowej,  zieleni, edukacji, kultury, zdrowia i pomocy społecznej oraz sportu i rekreacji.  Na realizację tych projektów w Dzielnicy Mokotów zaplanowano ponad 8,5 miliona złotych. To znacząca kwota, o której wydatkowaniu możemy wspólnie zdecydować. Dlatego serdecznie zachęcam do głosowania na projekty, których skrócone opisy  prezentujemy na tych stronach. W ten sposób możemy zmienić Mokotów w miejsce, w którym żyje się coraz lepiej, bezpieczniej i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.  Autorkom i autorom projektów bardzo dziękuję za społeczne zaangażowanie oraz gorąco kibicuję, a nam wszystkim życzę mądrych i przemyślanych wyborów.

Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Głosowanie trwa do 30 czerwca 2022 r. Możesz zagłosować elektronicznie przez Internet albo w Urzędzie Dzielnicy Mokotów i dodatkowych punktach do głosowania papierowo lub elektronicznie.

Głosowanie elektroniczne

  1. Wejdź na stronę Budżetu obywatelskiego.
  2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie wiadomość z linkiem. Kliknij go, żeby rozpocząć głosowanie.
  3. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (15 dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich).
  4. Uzupełnij swoje dane. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.
  5. Zagłosuj.

Link do instrukcji głosowania elektronicznego

Głosowanie papierowe i elektroniczne

Przyjdź do Urzędu Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27 do Wydziału Obsługi Mieszkańców (na parterze).  Zabierz ze sobą swój dokument tożsamości - będzie potrzebny do głosowania. W urzędzie otrzymasz kartę do głosowania. Na miejscu możesz poprosić pracownika urzędu o pomóc w prawidłowym oddaniu głosu.

Wypełnij kartę - postaw X przy projektach, na które chcesz zagłosować (15 dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich).

Uzupełnij swoje dane. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.

Oddaj wypełnioną kartę w punkcie głosowania oznaczonym symbolem Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy autorów projektów do promowania zgłoszonych projektów. Informacje o sposobach promocji można znaleźć na stronie miasta.

Załączniki: