XIX bieg przełajowy im. Bronisława Malinowskiego

W czwartkowe przedpołudnie odbył się XIX bieg przełajowy im. Bronisława Malinowskiego na terenie Służewa i Dolinki Służewskiej. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Mieszkańców Służewa.

Dzieci z mokotowskich szkół podstawowych rywalizowały w dziesięciu konkurencjach biegowych na dystansach od 500 do 1000 metrów. Pogoda dopisała, co zapewne przełożyło się na wysoką frekwencję. W biegu uczestniczyło ponad 300 osób.

W klasyfikacji łącznej zwyciężyła SP nr 107 zdobywając 52 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się SP nr 271 z 34,5 punktami, trzecie miejsce zajęła SP nr 371 zdobywając 33 punkty.

Medale zwycięzcom w biegach indywidualnych wręczyli członkowie Zarządu Dzielnicy Mokotów, Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów oraz Marek Rojszyk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Grupa ponad 30 osobowa dziewczynek ze szkół podstawowych rozpoczyna bieg przełajowy na dystansie 500 metrów. W głębi widać dopingujące je koleżanki oraz kolegów. Po lewej stronie widnieje wbity w ziemie winder z flagą „Moje Miejsce Mokotów – stąd jestem”
Na pierwszym planie widać finiszujące dziewczynki walczące między sobą do ostatnich metrów. Pierwsza wbiega zawodniczka w niebieskim polarze i szarych spodniach, a tuz za nią wbiega kolejna uczestniczka biegu w niebieskim sweterku i różowych leginsach. Na dalszym planie pojawiają się kolejne uczestniczki biegu, które są kierowane przez Panią Ludwikę Chewińska (Sędzia zawodów) na linie mety.
Zwycięzcy biegu przełajowego na 500 metrów chłopców stoją na podium z zawieszonymi na szyjach medalami, a obok nich po obu stronach podium stoją: po lewej Pan Marek Rojszyk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, po prawej Pan Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, którzy dekorowali trzech pierwszych na mecie zawodników