null

Zakończenie obchodów Powstania Warszawskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła gdzie odbyła się msza św. w intencji poległych Powstańców.

Dzień 27 września jest dla Mokotowa dniem szczególnym. Tego dnia oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.
Dziś też, jak co roku, z głębi serca dziękujemy obecnym wśród Nas uczestnikom tamtych bohaterskich dni 1944 roku. Nie ma słów, którymi moglibyśmy w pełni wyrazić naszą wdzięczność. Jednak, to co możemy zrobić, to swoją postawą, zachowaniem dawać świadectwo, że pamiętamy i będziemy pamiętać, że to bohaterstwo, które stało się udziałem Powstańców Warszawskich stanowi testament dla nas i następnych pokoleń
- powiedział burmistrz Mokotowa, Rafał Miastowski.
 
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła gdzie odbyła się msza św. w intencji poległych Powstańców.
Złożono kwiaty w Sanktuarium Bojowym pod tablicą Ludwika Bergera – twórcy Pułku Armii Krajowej „Baszta”, w parku Dreszera pod pomnikiem „Mokotów Walczący 1944” oraz pod tablicą poświęconą mieszkańcom Mokotowa, którzy nieśli nieocenioną pomoc Powstańcom Warszawskim.
Pamięć o bohaterskich czynach żołnierzy Pułku Armii Krajowej Baszta i ich ofierze krwi stanowi wielką dumę Dzielnicy Mokotów i jest ona wyrażona w aktywności na rzecz środowiska mokotowskich kombatantów.
Podczas uroczystości zostały wręczone zasłużonym w upamiętnianiu tradycji Pułku Baszta Odznaki Pamiątkowe Pułku Armii Krajowej Baszta - „Baszta wiernym przyjaciołom”.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
delegacja składa wieńce pod pomnikiem na Mokotowie