null

Złożenie wieńców pod pomnikiem Tarasa Szewczenki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W tym trudnym czasie nasze myśli kierujemy ku Ukrainie, jesteśmy solidarni i chcemy pomagać, pokazywać niezgodę na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Dzisiaj zarząd dzielnicy Krzysztof Skolimowski i Marek Rojszyk oraz radne i radny Mokotowa wspólnie z przedstawicielami ambasady Ukrainy złożyli wiązanki pod ambasadą oraz pomnikiem Tarasa Szewczenki.

Przedstawicielom mokotowskiego samorządu towarzyszyli Vitalii Bilyi, radca Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Oleh Kuts, Radca-Minister Ambasady oraz przedstawiciele społeczności ukraińskiej.

Pomnik Tarasa Szewczenki znajduje się u zbiegu ulic Goworka, Chocimskiej i Spacerowej. Szewczenko to bohater narodowy Ukrainy, poeta, etnograf, folklorysta, malarz, a także działacz polityczny. Monument, który mieści się przy ul. Spacerowej, powstał z inicjatywy ambasadora Ukrainy w Polsce, Dmytra Pawłyczki. Na cokole pomnika znajduje się fragment wiersza Szewczenki Do Polaków. 

Mokotów solidarny z Ukrainą!

Ukraińska flaga trzymana przez mężczyznę. W tle pomnik Szewczenki oraz zabudowania miejskie
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Kwiaty w barwach niebiesko żółtych oraz biało czerwonych złożone pod ścianą
Bukiet niebiesko żółtych kwiatów trzymany przez mężczyznę, widoczne tylko ręce, w tle inne osoby
Pomnik Szewczenki a na nim niebiesko żółte wstążki
Zarząd dzielnicy Mokotów oraz radni składają kwiaty przed pomnikiem, w tle zabudowania miejskie
Wiceburmistrz Marek Rojszyk z przyczepioną niebiesko żółtą wstążką, w tle kobieta i budynek mieszkalny
Zarząd oraz radni, z przedstawicielami ambasady ubrani w zimowe ubrania pozują do zdjęcia, w tle budynek, przy ścianie budynku ułożone kwiaty i wiązanki głównie niebiesko żółte