• Artykuł

  W miniony piątek 20 stycznia 2023 na scenie Służewskiego Domu Kultury wystąpili artyści z sześciu mokotowskich domów kultury oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Zaprezentowało się w sumie 20 zespołów teatralnych, wokalnych, muzycznych, tanecznych a także solistek zajęć wokalnych – razem to 145 osób (dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów). Widzowie zobaczyli efekty ich 5 miesięcy pracy w bieżącym sezonie artystycznym – etiudy, choreografie, utwory, nad którymi pracowali od ...

 • Artykuł

  Mokotów pamięta o 102. rocznicy urodzin K.K. Baczyńskiego. Przy ul. Hołówki 3, gdzie mieszkał i skąd wyszedł walczyć w Powstaniu Warszawskim, przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą poetę.

 • Artykuł

  W świąteczny wieczór wraz z licznie zgromadzoną publicznością wysłuchaliśmy przepięknego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z orkiestry Synfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz solistów – Anety Łukaszewicz i Rafała Bartmińskiego z towarzyszeniem chóru dziecięcego i mieszanego Artos im. Władysława Skoraczewskiego. Dziękujemy za obecność i gorące przyjęcie artystów!

 • Artykuł

  Dzięki codziennej wytężonej pracy zawodników i ich trenerów oraz opiekunów lista medali i czołowych miejsc w ważnych zawodach rangi krajowej i międzynarodowej stale się wydłuża.

 • Artykuł

  W Finale, startowało blisko 350 dzieci, z 44 szkół, z 11 dzielnic. Przełożyło się to na 40 wyścigów co dało kilka godzin solidnego wiosłowania.

 • Artykuł

  Dziś 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia do wielu obiektów na terenie całego kraju wkroczyły uzbrojone oddziały, na ulicach pojawiły się czołgi, a setki osób zostało zatrzymanych i internowanych. Burmistrz Rafał Miastowski z wiceburmistrzem Krzysztofem Skolimowskim złożyli dziś kwiaty przed Murem pamięci "Zginęli za wolną Polskę 1981-1989" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37.

 • Artykuł

  Mokotowska Gwiazdka z Seniorami upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Lolek Orkiestra, po którym na uczestników czekał świąteczny poczęstunek.

 • Artykuł

  Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze, przy akompaniamencie świątecznych szlagierów, wśród wrzawy oznaczającej dobrą zabawę.

 • Artykuł

  6 grudnia w kościele św. Wincentego à Paulo na Cmentarzu Bródnowskim, pożegnaliśmy Janusza Badurę ps. „Jastrząb”, harcerza Szarych Szeregów, żołnierza Powstania Warszawskiego pułku „Baszta”, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz wieloma innymi odznaczeniami. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział zastępcy burmistrza, Krzysztof Skolimowski oraz Anna Lasocka. Cześć Jego pamięci!

 • Artykuł

  Zajęcia miały na celu wypracowanie umiejętności pozbycia się wewnętrznych blokad, negatywnych myśli, a także lęków i napięcia psychicznego.

 • Artykuł

  W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele mokotowskich placówek oświatowych, poradni, organizacji i instytucji. Uczestnicy wysłuchali 3 wykładów.

 • Artykuł

  W trakcie szkolenia grupa została wprowadzona w temat m.in. modelowania zachowań dzieci w różnych sytuacjach społecznych.

 • Artykuł

  Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak pracuje i czym jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów

 • Artykuł

  Z przyjemnością informujemy, że dzielnicowy konkurs fotograficzny pn. „Moje ulubione drzewo na Mokotowie” został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu naszej dzielnicy 57 prac konkursowych. 56 prac spełniło warunki formalne. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów zainteresowania i szacunku dla przyrody, rozwijanie umiejętności wyrażania swoich obserwacji i spostrzeżeń, zachęcenie do aktywności artystycznej oraz promowanie walorów ...

 • Artykuł

  Zakończyły się rozgrywki w kolejnych dyscyplinach w ramach 56. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy W Mistrzostwach Mokotowa w badmintonie w kategoriach dzieci, młodzież i szkół ponadpodstawowych, rozgrywanych w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów przy ul. Niegocińskiej, wzięła udział rekordowa ilość kilkudziesięciu zespołów. Turnieje w kategorii dzieci i młodzież zdominowała Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów. „Pijarzy”...

 • Artykuł

  22 listopada br. przy ulicy Śmiałej 5/7 i na skwerze Ludwika Bergera, w 79. rocznicę jego śmierci, odbyły się uroczystości upamiętniające bohatera Powstania Warszawskiego i współtwórcę Pułku Armii Krajowej „Baszta”. W trakcie uroczystości kwiaty złożyła rodzina Ludwika Bergera i przedstawiciele władz samorządowych Żoliborza. Wieniec w imieniu władz Mokotowa złożył Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, Zastępca Burmistrza Marek Rojszyk oraz Przewodnicząca Komisji Kultury i...

 • Artykuł

  104. rocznicę odzyskania niepodległości uświetniliśmy koncertem „I Przyszła Wolność”. 11 listopada, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała najpopularniejszych piosenek oraz utworów patriotycznych inspirowanych historią i tradycją walki o wolność i niepodległość Polski. W poetycko-muzyczną podróż od czasów Powstania Listopadowego przez obie wojny światowe, aż do współczesności wybraliśmy się wraz z zespołem kameralnym BognaBand pod kierownictwem Bogny Dulińskiej i solistami:...

 • Artykuł

  Trwają rozgrywki w ramach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W tym tygodniu poznaliśmy Mistrzów Mokotowa w szachach i unihokeju Oba turnieje rozegrane zostały w Szkole Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza przy ul. Narbutta 14 Mistrzem Mokotowa w szachach w kategorii dzieci została Szkoła Podstawowa nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego. Srebrne medale otrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 107 imienia Bronisława Malinowskiego, zaś brązowe Szkoła Podstawowa nr...

 • Artykuł

  Ostatnie sportowe spotkania realizowane w ramach programu „Przedszkolaki na Start”. Zajęcia, wspófinansowane przez Dzielnicę Mokotów i Fundację Kasi Dulnik, rozpoczęły się w maju tego roku W tym roku w „Przedszkolakach na Start” brało udział aż 1200 Dzieci z 10 mokotowskich Przedszkoli (140, 145, 146, 147, 148, 151, 196, 228, 294 i 305) Jak zwykle podsumowaniem są „Igrzyska Przedszkolne” w których biorą udział wszyscy uczestnicy. Startują Oni w trzech konkurencjach bieg wahadłowy,...

 • Artykuł

  Były tańce, smaczny poczęstunek, można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.