Edukacja na Mokotowie

Na terenie dzielnicy działa szereg publicznych jednostek oświatowych. Szkoły wyposażone są w pracownie komputerowe, niezbędne pomoce dydaktyczne i audiowizualne. Poprzez wprowadzanie do szkół szerokiej gamy różnych programów edukacyjnych jak i zajęć sportowych, kulturalnych i ogólnorozwojowych uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności, a ci z nich, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce nagradzani są m.in. stypendiami.

Na Mokotowie działa też wiele niepublicznych placówek oświatowych na szczeblach: przedszkolnym, podstawowym, licealnym, policealnym i wyższym.

Aktualności

 • Nauczyciel jako mistrz, przewodnik i towarzysz
  Zapraszamy nauczycieli, pedagogów i psychologów na konferencję pt. "Nauczyciel jako mistrz, przewodnik i towarzysz", która odbędzie się 21 marca 2024 roku w Służewskim Domu Kultury.
 • Pomoc zdrowotna dla nauczycieli
  Wysokość przyznanej pomocy zdrowotnej uzależniona jest od rodzaju i przebiegu choroby oraz okoliczności z tym związanych wpływających na sytuację materialną nauczyciela
 • Kobieta dotyka dłonią tabletu na którym wyświetlają się na białym tle czarne punkciki i numerki Certyfikaty dla szkół wspierających talenty
  Jeszcze do 7 lutego kolejne, warszawskie szkoły mogą wnioskować o przyznanie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA. Dzięki udziałowi w projekcie placówki dołączają do warszawskiej sieci szkół, które wspierają uzdolnionych.
 • Warszawskie licea i technika znów w czołówce!
  Po raz 26. Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych w Polsce, w którym warszawskie licea ogólnokształcące i technika rokrocznie zajmują czołowe miejsca. W tegorocznej odsłonie plebiscytu, warszawskie szkoły osiągnęły ogromny sukces!
 • Szkoła podstawowa nr 33, front budynku Termomodernizacja budynku szkoły podstawowej
  Informacje na temat zadania inwestycyjnego "Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Cieszyńskiej 8".