Kalendarz wydarzeń

 • Międzynarodowy Festiwal Nowa Europa. Ucieczka do przodu(otwiera się w nowej karcie)

  Czarne napisy na kolorowym tle.

  Trzecia edycja festiwalu organizowanego przez Nowy Teatr od 2020 roku. Wydarzenie potrwa od września do grudnia 2022 roku.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci(otwiera się w nowej karcie)

  Rysunek, na nim tygrys i szop przybijający sobie żółwika, wokół ich dłoni biały napis: "Razem mamy supermoc". Na górze tekst: "Kino dzieci, 9. międzynarodowy festiwal filmowy, w kinach: 24.09-2.10, online: 6-23.10".

  Tegoroczna edycja wydarzenia dla młodych i najmłodszych widzów odbędzie się ponownie w formule hybrydowej. W programie - niemal 160 filmów do obejrzenia w kinach i prawie 120 tytułów dostępnych online.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Warsaw Gallery Weekend 2022(otwiera się w nowej karcie)

  Na łososiowym tle biały napis Warsaw Gallery Weekend

  Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Kilkadziesiąt wystaw i bogaty program towarzyszący ukazują to, co najciekawsze i najbardziej aktualne na warszawskiej scenie artystycznej. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Bezpłatne pokazy filmowe w kinie na Tynieckiej

  Zapraszamy na bezpłatne, rodzinne seanse filmowe. Bez reklam, kameralnie, ze świetnym repertuarem! Wstęp wolny, rezerwacja online dotyczy dzieci i dorosłych, zapis przez kalendarz wydarzeń Szczegółowe informacje o pokazach (w tym tytuły filmów) dostępne są na stronie 23 września 2022, 17:00-19:00 Samotny ojciec, dochodzi do wniosku, że jego rodzinie potrzebna jest radykalna zmiana i nowy start. Porzuca życie w mieście i wraz z dziećmi przeprowadza się do...

  źródło: mokotow.um.warszawa.pl

 • Tragedia Człowieka – pokaz filmu w Teatrze Druga Strefa(otwiera się w nowej karcie)

  Na czerwonym okrągłym tle biały napis Teatr Druga Strefa

  Prace nad filmem rozpoczęły się w 1988 roku i zostały ukończone po blisko 25 latach, pod koniec roku 2011. Wpływ na tak długi czas produkcji miały problemy z finansowaniem. Zdobywając kolejne środki, uruchamiano prace nad kolejnym aktem filmu, aż do finalnego epizodu. Premierowa prezentacja miała miejsce 27 listopada 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Anilogue. Jest to jeden z najdłuższych filmów animowanych na świecie.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)