null

Budynek DOM "Konduktorska" - dostępność architektoniczna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Budynek DOM Konduktorska Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów, ul. Konduktorska  12, 00 – 775 Warszawa

Siedziba Działu Obsługi Mieszkańców „Konduktorska” oraz Działu TIN Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów.

  1. Opis sposobu dojazdu

Budynek znajduje się przy ulicy Konduktorskiej 12 w Warszawie.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Dojścia piesze od ulic Konduktorskiej, Pytlasińskiego, Huculskiej oraz Dolnej. Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dolnej i Konduktorskiej  posiadają sygnalizację dźwiękowej. Pozostałe skrzyżowania ulic nie posiadają sygnalizacji dźwiękowej. Chodnik nie jest podzielony na pas dla pieszych i rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody np. drzewo posadzone przy chodniku od ulicy Konduktorskiej, kamienne siedziska oraz mury oporowe. Stojaki dla rowerów, kosze na śmieci znajdują się poza trasą dojścia do budynku

Najbliższe przystanki autobusowe: Konduktorska 02 (kierunek ul. Puławska: 130, 141, 172)  znajduje się w odległości do 80 m,  Konduktorska 01  (kierunek ul. Sobieskiego / Belwederska 130, 141, 172) znajduje się w odległości około 400 m.

Najbliższe przystanki tramwajowe: Morskie Oko (4, 10, 14, 18, 35) znajduje się w odległości około 600 m, przystanek Park Dreszera (4, 10, 14, 18, 35) znajduje się w odległości około 650 m.

Najbliższa stacja metro „Racławicka”, znajduje się w odległości około 1400 m.

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Konduktorskiej. Miejsce parkingowe usytuowane jest na chodniku.

Brak w okolicy postoju taksówek.

  1. Wejście do budynku i obszar kontroli

Główne zadaszone wejście znajduje się od ulicy Konduktorskiej. Wejście nie jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane i jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Dodatkowe wejście z kontrolą dostępu dla pracowników znajduje się z tyłu budynku. Dojście piesze jest usytuowane powyżej chodnika, ze schodami zewnętrznymi oraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Na elewacji znajduje się oznakowanie wejścia z tablicą jednostki terenowej ZGN Mokotów. Hol wejściowy  zapewnia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych bez  oznakowania dotykowego na posadzce. Punkt informacyjny jest w usytuowany bezpośrednio przy wejściu głównym,  posiada obniżoną ladę. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym. Schody w holu głównym znajdują się po lewej stronie, schody prowadzą wyłącznie na pierwsze piętro. Na parterze znajdują się miejsce dla obsługi osób niepełnosprawnych.

  1. Komunikacja wewnętrzna

Korytarze na parterze i piętrze są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób. Korytarze są w linii prostej. Korytarz na parterze oddzielony jest drzwiami od holu głównego, które nie są oznakowane. Korytarze na piętrze nie są oddzielone drzwiami. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. Drzwi do pomieszczeń nie są wyposażone w kontrolę dostępu i podsiadają zwykłe klamki. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich. Oznaczenia pokoi znajdują się na tablicy informacyjnej na parterze, na wprost schodów.

Głowna Klatka schodowa pełni również rolę wyjścia ewakuacyjnego i jest dostępna od holu głównego na parterze budynku. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze.

Brak

  1. Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

Przed wejściem do budynku znajduje się pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Brak pętli indukcyjnych w budynku.

  1. Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku

Brak sali konferencyjnej. 

  1. Ewakuacja z budynku

Brak windy do celów ewakuacyjnych. Ewakuacja klatką schodową. Korytarze i klatka schodowa wyposażone w oznaczenia drogi ewakuacyjnej. Od strony podwórza znajduje się drugie wyjście ewakuacyjne z budynku, z zewnętrznymi schodami.