null

Budynek DOM "Tuchlińska" - opis dostępności architektonicznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 1. #Opis_sposobu_dojazdu
 1. #Wejścia_do_budynku_i_obszar_kontroli
 2. #Komunikacja_wewnętrzna
 1. #Dostosowania_(pochylnie,_platformy,_informacje_głosowe,_pętle_indukcyjne)
 2. #Informacja_o_prawie_wstępu_z_psem_asystującym
 3. #Informacja_o_możliwości_korzystania_z_tłumacza_języka_migowego
 4. #Inne_sposoby_porozumiewania_się_(dostępny_łatwy_tekst_do_czytania,_filmy_w_języku_migowym)
 5. #Pomieszczenia_sanitarne
 6. #Pomieszczenia_konferencyjne,_lub_inne_kluczowe_miejsca_dla_budynku
 7. #Ewakuacja_z_budynku

Budynek Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Tuchlińska 1, 02-695 Warszawa.

Siedziba:

- Działu Planowania Remontów

- Działu Nadzoru i Rozliczania Robót

- Samodzielne Stanowiska ds. Budżetu Obywatelskiego

 1. Opis sposobu dojazdu

Budynek znajduje się przy ul. Tuchlińskiej 1.

Uwaga: Informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Dojścia piesze są od ulic Orzyckiej, Tuchlińskiej i Niegocińskiej. Przejście przez ul. Orzycką nie posiada sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, z pozostałych ulic dojście chodnikami. Na trasie dojść brak przeszkód. Od ul. Orzyckiej, Śniardwy i Niegocińskiej dojście piesze wynosi
ok. 150 m, a od ul. Tuchlińskiej ok. 50 m.

Najbliższe przystanki autobusowe: Cybernetyki 01 (kierunek Wyczółki:136, 138), Cybernetyki 02 (kierunek Aleja Wilanowska:136, 138, 165, 317, 365). Przystanki Cybernetyki 01 i 02 znajdują  się w odległości ok. 280 m od budynku biurowego. Dojście z przystanku Cybernetyki 01 do budynku przez kładkę dla pieszych wyposażoną w windę, następnie przez przejście dla pieszych przez ulicę Orzycką i dalej chodnikami. Dojście z przystanku Cybernetyki 02 chodnikiem do przejścia ze światłami przy ul. Rzymowskiego, dalej chodnikiem do przejścia przez ul. Orzycką, a następnie chodnikami do budynku. Przejście przy ul. Rzymowskiego nie posiada sygnalizacji dźwiękowej, przejście dla pieszych ograniczone słupkami. Istnieje swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim.

Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy ul. Tuchlińskiej (dwa miejsca) i przy ul. Śniardwy (jedno miejsce). Miejsca parkingowe usytuowane są
w zatokach.

Brak w okolicy postoju taksówek.

 1. Wejścia do budynku i obszar kontroli

Wejście ogólnodostępne do budynku znajduje się w lewym narożniku patrząc od ulicy Tuchlińskiej, w prawym narożniku budynku znajduje się wejście służbowe. Wejście do budynku ogólnodostępne jest wyposażone opisaną klawiaturę domofonową (Działy i nr pokoi) umożliwiającą kontakt z właściwym urzędnikiem.

Wejście wyposażone w drzwi dwuskrzydłowe otwierane klamką. Szerokość wejścia skrzydłem czynnym wynosi 94 cm. Po otwarciu obu skrzydeł szerokość wejścia wynosi ponad 150 cm. Wejście z przedsionka do korytarza przez drzwi dwuskrzydłowe. Szerokość wejścia przez skrzydło czynne wynosi 96 cm, a przy otwarciu obu skrzydeł powyżej 150 cm. W drzwiach wejściowych zewnętrznych próg o wysokości 4,50 cm, w drzwiach z przedsionka do korytarza próg wysokości 2 cm.

Dojście piesze jest równe bez nachylenia. Na elewacji przy wejściu znajduje się tablica z nazwą Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów  m.st. Warszawy.

 1. Komunikacja wewnętrzna

Przedsionek o wymiarach powyżej 157x119 cm, korytarz przy przedsionku przed zmiana kierunku o szerokości 178 cm. W miejscu zmiany kierunku korytarza szerokość wynosi 118 cm. Szerokość korytarza za przewężeniem wynosi 128 cm. Przy toaletach wnęka o wymiarach 157x119 cm umożliwia manewr wózkiem inwalidzkim. Korytarz z oświetleniem sztucznym, na posadzkach brak oznakowania dotykowego. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego. Z korytarza bezpośredni dostęp do pomieszczeń biurowych. Wszystkie drzwi do pomieszczeń i budynku otwierane klamkami. W drzwiach wejściowych do budynku i korytarza samozamykacze. Wejścia do pomieszczeń biurowych oznakowane tabliczkami personalnymi pracowników.

Brak.

Brak

 1. Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

Brak pętli indukcyjnej w budynku.

 1. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Możliwy jest wstęp z psem asystującym do ogólnodostępnych pomieszczeń budynku.

 1. Informacja o możliwości korzystania z tłumacza języka migowego

Brak.

 1. Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)

Brak.

 1. Pomieszczenia sanitarne

Ogólnodostępna toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy wnęce (poszerzeniu) w końcu korytarza. Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz.

W toalecie jest przestrzeń manewrowa. Brak systemu przyzywowego. Miska ustępowa jest zamontowana bokiem do wejścia. Deska sedesowa na wysokości 48 cm od podłogi. Brak uchwytów i poręczy. Umywalka usytuowana po prawej stronie od wejścia. Drzwi zamykane zasuwą nawierzchniową z pokrętłem niewielkich rozmiarów.

 1. Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku

Sala konferencyjna oznaczona tabliczką. Brak pętli indukcyjnej, ograniczona przestrzeń manewrowa.

 1.  Ewakuacja z budynku

Ewakuacja z pomieszczeń ogólnodostępnych poprzez korytarz i przedsionek na zewnątrz budynku oraz przez wyjście służbowe.