null

Budynek DOM "Wiśniowa" - opis dostępności architektonicznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 1. #Opis_sposobu_dojazdu
 1. #Wejście_do_budynku_i_obszar_kontroli
 2. #Komunikacja_wewnętrzna
 3. #Komunikacja_wewnętrzna
 1. #Dostosowania_(pochylnie,_platformy,_informacje_głosowe,_pętle_indukcyjne)
 2. #Informacja_o_prawie_wstępu_z_psem_asystującym
 3. #Informacja_o_możliwości_skorzystania_z_tłumacza_języka_migowego
 4. #Pomieszczenia_sanitarne
 5. #Pomieszczenia_konferencyjne,_lub_inne_kluczowe_miejsca_dla_budynku
 6. #Ewakuacja_z_budynku

Siedziba: Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów Dział Obsługi Mieszkańców „Wiśniowa” (parter i I piętro), Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów (II piętro), Urząd Stanu Cywilnego w Dzielnicy Mokotów (III piętro) przy ul. Falęckiej 10, 02 – 547 Warszawa.

 1. Opis sposobu dojazdu

Budynek dostępny jest od ul. Ludwika Narbutta poprzez prześwit bramowy oraz od ul. Różanej.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Dojścia piesze są od ul. L. Narbutta przez prześwit bramowy oraz od ul. Różanej. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji dźwiękowej.

Najbliższa stacja PKP, Dworzec Centralny, następnie autobusem linii 174 z przystanku przy
ul. Chałubińskiego nr 05 w kierunku na Ursynów.

Najbliższy przystanek przy ul. L. Narbutta, skrzyżowanie z ul. Kazimierzowską, dojazd do przystanku autobusem linii 138, następnie pieszo ok. 150 m.

Najbliższe dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy L. Narbutta przy aptece oraz jedno miejsce  przy ul. Falęckiej. Miejsca parkingowe przy u. L. Narbutta usytuowane są  częściowo na jezdni i częściowo na chodniku. Do budynku można dojechać samochodem od strony ul. L. Narbutta przez prześwit bramowy ulicą jednokierunkową.

Brak w okolicy postoju taksówek.

 1. Wejście do budynku i obszar kontroli

Wejście do budynku możliwe jest od ul. Falęckiej z poziomu chodnika przez drzwi rozwieralne szerokości 90 cm z samozamykaczem. Wejście prowadzi do przedsionka, z którego można dostać się na klatkę schodową prowadzącą do poszczególnych urzędów oraz do windy.

Dodatkowe wejście dla pracowników znajduje się od strony podwórka, istnieje również wewnętrzna klatka schodowa prowadząca tylko na pierwsze  piętro, do korzystania przez pracowników ZGN.

 1. Komunikacja wewnętrzna

Korytarze na piętrach dostępne są z klatki schodowej, posiadają szerokość powyżej 1,40 m, bez progów i odcinków pochyłych.

Główna klatka schodowa prowadzi z poziomu niższego parteru na III piętro budynku. Z podestów klatki jest wejście na korytarze poszczególnych pięter.

 

Winda dostępna jest z poziomu obniżonego parteru znajdującego się w poziomie chodnika, bez progu. Winda zatrzymuje się na czterech przystankach, 1 i 2 przystanek - ZGN Mokotów. Przystanek 3 - OPS, przystanek 4 - USC.

 1. Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

Brak pochylni, platform, informacji głosowej oraz pętli indukcyjnych.

 1. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.

 1. Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego

Brak tłumacza PJM.

 1. Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)

Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania, czy informacji w języku migowym lub angielskim.

 1. Pomieszczenia sanitarne

Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze. Drzwi o szer. 90 cm wyposażone są w samozamykacz. W toalecie jest przestrzeń manewrowa z możliwością transferu bocznego. Miska ustępowa wyposażona jest w obustronne poręcze, umywalka zamontowana jest po lewej stronie miski ustępowej. Brak systemu przyzywowego.

 1. Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku

Brak pomieszczenia konferencyjnego.

 1. Ewakuacja z budynku

Brak windy do celów ewakuacyjnych. Ewakuacja przy pomocy pracownika klatką schodową. Korytarze i klatka schodowa wyposażona w oznaczenia drogi ewakuacyjnej.